Прехвърляне към съдържание

Снимка

Имам проблем с USB Card Reader

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 deepest_mystery

deepest_mystery

Нов

• Потребители
  • 68 Мнения:
  • Точки:0
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 13 May 2008, 15:25

Така...преди няколко месеца си взех memory card reader (6 in one мисля...). Той е от типа, който се слага на мястото на флопито, или под неги, а кабелът му се закача директно за порт на дъното. Така... докато работеше винаги се показваше долу в tray-а до часовника, в менюто за removable hardware,а всеки вид карта го разпознаваше като отдлено устройство. И всичко беше наред...докато преди два дни просто спря да се показва долу до часовника при зареждане, а и в my computer въпросните устройства също ги няма...т.е не го засича явно. Странното е че ако пъхна карта в съответния порт лампичката(диода) на устройството светва...а от добрия стар Уиндоус...никаква реакция.

Та въпроса ми е от какво може да е било причинено това? Къде трябва да се "бръкне" из дебрите на системата, за да го намери отново? xD.......

ПП:Устройството нямаше нужда от драйвери пи монтирането -_-

Ще съм ви много благодарна ако помогнете, защото го ползвам страшно често <_< <_<

#2 Forsword

Forsword

секс маняк

• Потребители
  • ПипПип
  • 364 Мнения:

Публикувано: 13 May 2008, 15:34

Ми първото което е трябвало да пробваш ако не си де , е да преместиш устройството на друг usb порт и да видиш дали ще го разпознае.
Виж в My computer дали не ти се появява ново у-во ..нищо ,че в трея иконката липсва.
Ако имаш под ръка друго пс или някой познар комши отиди и му гу ръгни в usb порта да видим какво ще каже Windows-чо, защото току виж самото устройство са е пре*бало. :)
Ако е така за 10-15 кинта външни кард рийдъри колкото щеш.

Специални благодарности на Faithkata за подаръка (аватарчето ми).

#3 deepest_mystery

deepest_mystery

Нов

• Потребители
  • 68 Мнения:

Публикувано: 13 May 2008, 15:37

Мислех си за смяна на порта между другото... Довечера като си дойде бащата ще го помоля да отвори кутията(не ми се намират инструменти ^.^""""".....) и ще проверим. Мерси все пак :>

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители