Прехвърляне към съдържание

Снимка

HELP! Монитора ми се държи странно

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 ufchica

ufchica

Нов

• Потребители
  • 46 Мнения:
  • Точки:21
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 14 July 2008, 23:30

Здравейте! Моя проблем е много прост за обяснение и също толкова изнервящ: понякога монитора ми си губи цветовете - мисля че червените, защото целия екран става един такъв зеленикав. Не че напълно се губи червеното, но избледнява някак си (не знам дали ясно го обяснявам) и все пак си личи че нещо не му е в ред. Та: това дали ще е хардуерно или нещо ако пипна някакви настройки ще се оправи (защото никакви не съм пипала, само сложих драйвер за видеокартата, ако това се брои за някакво настройване). И ако е хардуерно, значи ли че моя добър стар приятел се готви скоро да предприеме предсмъртния си полет?

#2 KOx2_

KOx2_

______Моето второ Аз

• Потребители
  • ПипПипПипПип
  • 910 Мнения:
  • Точки:8

Публикувано: 15 July 2008, 00:26

Може ли да разберем каква марка и какъв модел е монитора, същото важи и за видеокартата и за дънната платка.

#3 ufchica

ufchica

Нов

• Потребители
  • 46 Мнения:

Публикувано: 15 July 2008, 10:37

Монитора ми е Acer V551 (или поне това пише на него - не съм много на ти с хардуера, пък и той е много стар и не мога да намеря нищо, на което да пише по-подробно за него). Видеокартата ми е ASRock ALiveNF6P-VSTA с вградено видео NVIDIA GeForce6. Това достатъчно ли е или да препиша и останалита буквички от кутията? :wacko: Надявам се да е. Аз най-много се страхувам монитора ми понеже е стар да не си заминава... Макар че преди да го обновя май не правеше така...

#4 Cherry

Cherry

Потребител

• Преводачи
  • Пип
  • 174 Мнения:
  • Точки:52

Публикувано: 15 July 2008, 10:52

Старият ми правеше така, когато си оплета краката в кабела му, който е забучен отзад :)
Публикувано изображение

#5 X7r3M1s7a

X7r3M1s7a

Редовен член

• Артисти
  • ПипПип
  • 394 Мнения:
  • Точки:29

Публикувано: 15 July 2008, 11:07

Да, и моят старият беше така, като се разбъзика кабела отзад, както каза @Cherry. Виж дали е хубаво забучен :)
.

#6 dJsHark

dJsHark

Нов

• Потребители
  • 9 Мнения:
  • Точки:0

Публикувано: 15 July 2008, 15:24

завинти му болтчетата на видеокартата :) ако не може да става от захранването

#7 ufchica

ufchica

Нов

• Потребители
  • 46 Мнения:

Публикувано: 16 July 2008, 08:23

Мерси, ще проверя! Може наистина като се облегна на масата да се опира кабела в стената, че доста назад съм го дала.

ETA: Дам, явно това е бил проблема, сега като набутах всички кабели от и за монитора хубаво не ми е правил така. Благодаря за помощта! http://www.photoshop...tyle_emoticons/default/mml.gif

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители