Прехвърляне към съдържание

Снимка

флаер

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 vietnom

vietnom

Нов

• Потребители
  • 41 Мнения:
  • Точки:0
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 15 December 2008, 17:39

Здравейте,кажете това според вас става ли за флаер.
http://i222.photobuc...llalscratch.png

#2 niki michailov

niki michailov

hate matters

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 2205 Мнения:
  • Точки:6

Публикувано: 15 December 2008, 19:14

Почти да.
Ако ще си ги мериме, най-големия е онзи който е инфектиран...

#3 vietnom

vietnom

Нов

• Потребители
  • 41 Мнения:

Публикувано: 16 December 2008, 11:15

Не добра типография,лоша подредба или двете на куп?

#4 niki michailov

niki michailov

hate matters

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 2205 Мнения:

Публикувано: 16 December 2008, 11:20

Просто не познаваш материята.
Трее си поблъскаш главата малко с такива красоти и по някое време може и да се нагрее жичката, че нещо не работи.
Тез работи обаче се озъзнават сам самин - няма кой да ти ги налее в главата.

#5 vietnom

vietnom

Нов

• Потребители
  • 41 Мнения:

Публикувано: 16 December 2008, 11:42

Мерси.

#6 YamatoNadeshikoShichiHenge

YamatoNadeshikoShichiHenge

Нов

• Потребители
  • 5 Мнения:

Публикувано: 24 January 2009, 09:46

Мен ми харесва мнго е смпатично

#7 vietnom

vietnom

Нов

• Потребители
  • 41 Мнения:

Публикувано: 24 January 2009, 11:06

А мерси.

#8 bubust

bubust

Нов

• Потребители
  • 16 Мнения:

Публикувано: 25 January 2009, 20:20

Аз не мога да прочета всъщност кой ще гостува в тоя клуб с тоя шрифт.
И грамофона защо е на заден фон?

#9 vietnom

vietnom

Нов

• Потребители
  • 41 Мнения:

Публикувано: 26 January 2009, 10:44

Грамофона е на заден план,защото наблегнах на графита,това,че неможеш да прочетеш кой ще гостува го отчитам за грешка,че не съм го написал и с нормален шрифт.

#10 agle

agle

Нов

• Потребители
  • 27 Мнения:

Публикувано: 26 January 2009, 13:05

попринцип в този тип рекламен дизайн е добре главното и най-важно инфо да се чете без никакви затруднения: името на госта, датата и клуба.

#11 Max_Oxx

Max_Oxx

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 659 Мнения:
  • Точки:7

Публикувано: 03 February 2009, 13:21

амм мислех да не се обаждам ама ще си кажа . 1-во като дизайн ми допада като изключим шрифта , може да е пак в такъв стил но да е по четлив . айде дизайна вече както решиш , то зависи и от клиента .
Да минем в изработката му ( физическата) това нещо за да види бял свят трябва да се изпечата , за целта си има конкретни профили и цветови гами които трябва да се спазват (няма да задълбавам тук, и на мен не ми е 100% ясно още ) . Това тук няма да стане същото след печат. ще стане бледо и сивкаво и ще има да се чудиш какво става. освен това това трябва да го направиш в корелски фаил ( *.cdr ) , където да въведеш текста и векторните изображения като грамофона на фона, петната ,както и рамката, защото след печат ще му броиш пикселите . ако това си го направил в реален размер , с тази резолюция ще се получи огромна боза . направи само фона във photoshop на минимум 350 pxels/inch за да може да ти е със добра резолюция . седтова вече въведи сичко в корела и така го изпечатайте .
Това мога да ти кажа за сега . Не е редно да се казват такива неща щото това са неща които трябва да ги научиш от собствения си опит а и така се взема хляба на рекламните агенции които попринцип правят такива флаери, но нали сайта е за споделяне и научаване на нови неща и така ... ако вече искаш да се занимаваш с това вземи прочети някоя книжка или някои уроци в нета за цветовете и за печата че да видиш за ко иди реч(говоря за сухата материя ) :) аре аз се изнасям за даскало

#12 yasoo

yasoo

събеседник - алкохолик алкохолик - събеседник

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 1020 Мнения:
  • Точки:19

Публикувано: 03 February 2009, 13:48

Max_Oxx, от каде ти хрумнаха всички тез щуротии :D
Имам няколко въпросчета към теб ;)
Как реши, че ще е "бледо и сивкаво"?
Защо трябва да е задължително в .cdr?
Как реши, че ще му се "броят пикселите"?
Защо реши, че тук е пуснал файла който е за печат?
Защо да е на минимум 350dpi?

А са да те видим теб B)

#13 AceXe

AceXe

Ветеран

• Гости
  • ПипПипПипПип
  • 833 Мнения:

Публикувано: 03 February 2009, 15:12

Според мен не е толкова лошо. Тази синя рамка ми се струва неуместна.

Сега като го погледна отново виждам, че си използвал различни шрифтове, което не води до нищо добро. Както казаха другите - куца типографията.

Four of life...
Be yourself. -
Kill or be killed. -
Expect everything. Really. -
Live for the life, not for the moment. -

#14 niki michailov

niki michailov

hate matters

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 2205 Мнения:

Публикувано: 03 February 2009, 17:41

Не е редно да се казват такива неща щото това са неща които трябва да ги научиш от собствения си опит а и така се взема хляба на рекламните агенции които попринцип правят такива флаери...

Мила картинка =)

#15 vietnom

vietnom

Нов

• Потребители
  • 41 Мнения:

Публикувано: 03 February 2009, 18:27

Спокойно,не съм тръгнал да си изкарвам хляба така,
просто си чилвам с шопеца.

#16 AceXe

AceXe

Ветеран

• Гости
  • ПипПипПипПип
  • 833 Мнения:

Публикувано: 03 February 2009, 18:30

... Не е редно да се казват такива неща щото това са неща които трябва да ги научиш от собствения си опит а и така се взема хляба на рекламните агенции които попринцип правят такива флаери...

Рекламните агенции повярвай ми имат достатъчно голям дял на пазара и печелят добре, че един човек да им вземе хляба ;)

Four of life...
Be yourself. -
Kill or be killed. -
Expect everything. Really. -
Live for the life, not for the moment. -

#17 Max_Oxx

Max_Oxx

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 659 Мнения:

Публикувано: 03 February 2009, 18:57

Да съм казал някъде че ще взема хляба на рекламните агенции http://www.photoshop...tyle_emoticons/default/6.gif говорех хипотетично

Max_Oxx, от каде ти хрумнаха всички тез щуротии :D
Имам няколко въпросчета към теб ;)
А са да те видим теб B)

ето гледай

понеже тези ярки цветове неможе да ги изкарат повечето прийнтери , и айде няма да е сивкаво ами да речем оранжевото ще стане кафиникаво и т.н. имаше една диаграма на цветовете ама немога да я намеря ся

защото ако го печатат на принтер или в някоя печатница с печатен плотер и е в png фаил буквите излизат с назъбени крайща и става нечовешка шитня. ако ще го дава така поне да го направи *.tif

по горе го написах вече

казах че ако това е файла а печат нема да стане

защото съм си патил вече то това , ако пусне малко флаерче да речем А5 с под 300 точки ще стане на пиксели и ще е гадно , да не говорим че ако не го е настройвал , ноеговото ще е с 72 точко и .... ( за това може и да греша , незнам оригиналния му фаил с колко е )

още въпроси http://www.photoshop...tyle_emoticons/default/cheekyny8.gif :lol:

#18 yasoo

yasoo

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 1020 Мнения:

Публикувано: 03 February 2009, 20:57

понеже тези ярки цветове неможе да ги изкарат повечето прийнтери , и айде няма да е сивкаво ами да речем оранжевото ще стане кафиникаво и т.н. имаше една диаграма на цветовете ама немога да я намеря ся

Пълни глупости!
това пък от каде ти хрумна :wacko: до сега не съм забелязал (примерно) в списания, дипляни или по флаери...... изображенията с ярки цветове да излизат "да речем оранжевото ще стане кафиникаво и т.н." (освен ако печатарите или дизайнера не омажат сами пейзажа). На домашното принтерче може и нищо да не излезе, но във всяка печатница няма да има проблеми.

защото ако го печатат на принтер или в някоя печатница с печатен плотер и е в png фаил буквите излизат с назъбени крайща и става нечовешка шитня. ако ще го дава така поне да го направи *.tif

аааа е тук си се замислил малко май ;)
Флаера си го дава в tif или пък psd и е капитан на кораб. А и кой ти говори изобщо за png в случая, от де го измисли пък туй :blink:

по горе го написах вече

Ако това имаш в предвид:

освен това това трябва да го направиш в корелски фаил ( *.cdr ) , където да въведеш текста и векторните изображения като грамофона на фона, петната ,както и рамката, защото след печат ще му броиш пикселите .

Човека иска да си го прави във Фотошоп, еее лошо нема. Защо тогава трябва обратно да ги прехвърля в Корел? Той го е направил по най-правилния начин, прехвърлил си е векторните изображения във Фотошоп кадето си е сглобил флаерчето http://www.photoshop...tyle_emoticons/default/4.gif Ако реши може и цялото да си го нарисува във Фотошоп и пак всичко ще си му излезе перфектно. По твойта логика растера не става за печат, така ли??? :blink:
А ти в случая само объркваш човечеца <_<

казах че ако това е файла а печат нема да стане

има сделка

защото съм си патил вече то това , ако пусне малко флаерче да речем А5 с под 300 точки ще стане на пиксели и ще е гадно , да не говорим че ако не го е настройвал , ноеговото ще е с 72 точко и .... ( за това може и да греша , незнам оригиналния му фаил с колко е )

И тук пак безсмислици :wacko:
Такова нещо се печата на 225 - 300dpi които са напълно достатъчни а не както ти го съветваш на "минимум 350 pxels/inch"

С две думи казано за да го пусне за печат файла трябва да е:
Видове файлове: .PDF, .TIF, .PS, .EPS, .PSD.
Цветност: CMYK
Резолюция: 225 dpi - 300dpi
Раздувки: поне 3 mm
Безопасна зона: най-малко 5 mm преди края
Дебелина на линиите: минимум 0.25 pt
Ако е във Фотошоп правен документа трябва да е флатнат.
При векторните програми шрифтовете задължително трябва да са конвертирани в криви

#19 Max_Oxx

Max_Oxx

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 659 Мнения:

Публикувано: 03 February 2009, 23:29

С две думи казано за да го пусне за печат файла трябва да е:
Видове файлове: .PDF, .TIF, .PS, .EPS, .PSD.
Цветност: CMYK
Резолюция: 225 dpi - 300dpi
Раздувки: поне 3 mm
Безопасна зона: най-малко 5 mm преди края
Дебелина на линиите: минимум 0.25 pt
Ако е във Фотошоп правен документа трябва да е флатнат.
При векторните програми шрифтовете задължително трябва да са конвертирани в криви

аммм ... не че искам да се заяждам , най малкото ми се занимава , но ако това си го копнал от някой урок или нещо друго , сори за теб . това са си правила, които трябва да се спазват ( цитата ти ) за това няма съмнение , но при изработката на нещо , това се води подготовка на печата . Рабя в рекламна къща вече почти година и мога да ти кажа че имам богат опит с тези неща . може да не знам точката терминология която ти май се мъчиш да следваш , но знам начините и мога да го вкарвам в практика защото се уча от собствените си грешки. колкото до объркването на "човечето" аз му давам съвет. той четейки "СПОРА" ни може сам да си вади изводи . ха ся кажи ми ти как един tif фаил с резолюция от 225 точки ще се изпечата като ората на А5 лист без да се прецакат векторите му, имкайки на впредвид че са с толкова детайли

пиша за последен път щото не ми се занимава с глупости .

Когато се прави флаер с такива малки размери е добре да се ползва резолюция , която е добре да бъде колкото се може повече (няма да конкретизирам число) . няма да обяснявам пак защо . тук говорим че човека няма да ползва векторна програма и ще го дава с "photoshop" формат .
Но най лесния начин за изработката на флаер е да се направи дизайна на самия флаер във фотошоп , да се сейфа всикчо без надписите и векторите на tif и да се инпортне във корела . след което да се въведат всики надписи и рендери отово в корела . ако има някакъв специфичен рендер като грамофонната плоча да си го въведе като tif и да изглади вектора с полоща на инструментите във корела . това е . колкото до цвета да речем че имаме компромис . говоря че тези ярки цветове като електриковото синьо става голяма гадост след печат ! да не говорим за оранжевото на фона и т.н. но това се оправя в печатницата преди да се пусне за печат , самите специалисти там си го правя.
спирам да пиша че не ми се занимава . ти ко искаш си спори . не те знам с кви знания си и с колко опит си , но ти ако знаеш материята на хартия , аз я знам на практика .
Най вероятн оспорим за едно и също нещо но какво да се прави . такъв е живота

#20 niki michailov

niki michailov

hate matters

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 2205 Мнения:

Публикувано: 04 February 2009, 00:17

За една година елементарни неща не си научил.
Има време.

#21 yasoo

yasoo

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 1020 Мнения:

Публикувано: 04 February 2009, 01:03

Господи, господиии колко мъка и невежество има на този свят http://www.photoshop...tyle_emoticons/default/slap.gif
Ники ти го е казал кратко точно и ясно.
Успех в начинанието, ще ти трябва!

Изисквания за подготовка на файловете за печат от няколко произволно избрани печатници
http://www.bacara.bg...technology.html
http://www.print.ati...x?gl=25&type=30
http://skyprint-bg.com/
http://www.blueart-bg.com/print.html
http://print.bg/logi...ories.php?cid=4

Чети внимателно!!!

#22 vietnom

vietnom

Нов

• Потребители
  • 41 Мнения:

Публикувано: 05 February 2009, 15:43

За мен този спор беше от полза.

#23 sladurana123

sladurana123

Нов

• Потребители
  • 1 Мнения:

Публикувано: 27 June 2009, 09:06

Здравейте, чета го форума от доста време и попаднах на тази тема. Занимавам се с предпечат почти 2 години вече и едно мнение на Max_Oxx е много неправилно. Не е много хубаво да се смесват обработките на файловете на Adobe и Corel, защото после има огромни изненади. Най-добре е ако искаш да правиш някакви обработки на снимки да си ползваш фотошопа и после за текстове-Индизайн или Илюстратор, но във никакъв случай не и да се смесват Адоба и Корела. Ако се печата флаера на дигиталка ще излязат някакви чудни цветове, ако се е дообрботвало и в Корел, за това един съвет, в колкото по-малко програми се прави един файл, толкова по-добре.

#24 oblak11

oblak11

Нов

• Потребители
  • 25 Мнения:

Публикувано: 30 June 2009, 08:15

... и по отношение на флаерчето, на мен ми допада ( с направената по- горе забележка за шрифтовете). А синята рамка си е съвсем на място.

#25 niki michailov

niki michailov

hate matters

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 2205 Мнения:

Публикувано: 30 June 2009, 08:47

Сладурана ино-две-три.

Радваме се че си влязла в тоя форум за да ни осветлиш с това що е правилно и как се прави.
Особено ме радва това, че така компететно се изказваш след като компететно си погледнала на каква възраст е таз тема.
И понеже компетенциите ти отдалече светят на небосклона на тоз форум нека малко ти помогна да заблестиш още по-ярко.

Погледни ги тез работи дето ше ти ги пусна и ми кажи в кой момент корела е скапал който и да е от проектите
(всичките през корел са минали накрая).

Публикувано изображение
Публикувано изображение

За две години работа сто процента е трябвало някъде да чуеш за едно такова правило: "не говори откровени глупости".
Избий си от главата комсомолския плам мол'тЪ тука има хора дето се занимават с корел и да ти кажа - получават се нещата.

И следващия път поглеждай откога е темата.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители