Прехвърляне към съдържание

Снимка

Заслужава ли си ?

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 reb00ter

reb00ter

2.1

• Модератори
  • ПипПипПипПип
  • 900 Мнения:
  • Точки:0
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 08 February 2009, 15:02

Та въпроса ми е дали си заслужава да мина на Линукс Федора 10, при условие че ми е дошло до немай къде от уиндоуса (имам си оригинална Виста) обаче досега не съм хващал линукс да ровичкам. Проблем е че не знам дали ще успея да си подкарам Аутокада на линукс.

#2 bubsss

bubsss

homo codes

• Администратори
  • ПипПипПипПипПип
  • 2546 Мнения:

Публикувано: 08 February 2009, 15:29

Нито autocad-a нито нещо на adobe ;) Освен с емулации а там е грозна историята. Линукса е за мазохисти общо взето :) Но ако все пак слагаш нещо слагай ubuntu

bubsss | Apple България

1 терапевт = 1024 гигапевта

#3 Chipsan

Chipsan

Редовен член

• VIP
  • ПипПип
  • 479 Мнения:

Публикувано: 08 February 2009, 15:33

Photoshop CS2 си работи нормално с WINE емулатора
иначе аз ти казах вече какво ми е мнението

бубс, не си прав за тoва че нищо на adobe няма да му тръгне :D ами флаш плеъра за firefox :D

Публикувано изображение
"И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!"

#4 xzardaz

xzardaz

Нов

• Потребители
  • 1 Мнения:

Публикувано: 10 April 2009, 20:16

Нито autocad-a нито нещо на adobe ;) Освен с емулации а там е грозна историята. Линукса е за мазохисти общо взето :) Но ако все пак слагаш нещо слагай ubuntu

Скъпи админ , яво не си в час нито с ЛИНУКС , нито с продуктите на addobe.

Всъщност единственото "нещо" , което не съм подкарвал на линукс е PS CS3 , като се има предвид че не разбирам много от линукс.А и видео картата ми е GeForce2 MX 200 -32mb (опитай да подкараш CS3 на такава машина под Малъкмек Прозорци ЕксПи , иначе сигурно и него щях да подкарам).

А убунтуто е най-бъгавата дистрибуция - става само за начинаещи потребители , които още нищо не разбират.Да беше прочел поне малко преди да говориш откровени глупости.

#5 Forsword

Forsword

секс маняк

• Потребители
  • ПипПип
  • 364 Мнения:

Публикувано: 10 April 2009, 22:25

Ако толкова имаш желание си я сложи като втора ОС. Иначе ако смяташ да се занимаваш с дизайн ... ми не става.
Ето тук като цяло са обобщени предимствата и недостатъците ( до известна степен) - ЦЪК
Chipsan -този флаш плеър докато го накарат да тръгне и колко проблеми съм имал с него преди <_<

Специални благодарности на Faithkata за подаръка (аватарчето ми).

#6 Doris

Doris

Нов

• Потребители
  • 62 Мнения:

Публикувано: 11 April 2009, 00:22

Най-добре е като втора ОС и за предпочитане Ubuntu. Не е по-бъгав, просто повече внимание се обръща на бъговете, развива се много бързо и става все по-лесен и стабилен. В линукса има доста ресурси за всякакви интереси и е хубаво човек да им хвърли поне око. :)

#7 ayanakiev

ayanakiev

Стар?!?

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 702 Мнения:

Публикувано: 11 April 2009, 08:33

ако ше си ползваш компа само за нет - заслужава си ... ти че ше подкараш всичко на линукс - ше го подкараш... ама теа емулации ше ти изпилят нервите (и ресурсите). Колкото за ubuntu, kubuntu дето ги споменават горе... не се занимавай :) слагай Mandriva... карай си няколко месеца с линукса, разбери че не ти върши работа - после са връщай пак на бозите :)
Не сме народ, не сме народ, а мърша,/ хора, дето нищо не щат да вършат./ Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!/ "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас./ И не знаем, не можеме, не щеме/ да работим за себе си със време./ Само знаем и можеме, и щеме един други злобно да се ядеме.../ Помежду си лихи, буйни, топорни,/ пред други сме тихи, мирни, покорни.../ Все нас тъпчат кой отдето завърне,/ щот сме туткун, щото не сме кадърни.../Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -/ а всякому мерамът е развала...
Не сме народ! Не сме народ, а мърша, пак ще кажа и с това ще да свърша. П.Р. Славейков

#8 psy_lover

psy_lover

Нов

• Потребители
  • 2 Мнения:

Публикувано: 11 April 2009, 12:10

Нищо не пречи да пробваш...(и то не само една от дистрибуциите... ;) )

Мисля че няма да имаш никакви проблеми с Убунту-то. Според мен то си е доста добро!!!

А за CAD-а, ако не ти е проблем да използваш някоя от старите версии, предполагам че ще трагне с wine. :)

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители