Прехвърляне към съдържание

Снимка

нов монитор

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Max_Oxx

Max_Oxx

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 659 Мнения:
  • Точки:7
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 26 August 2009, 21:53

Ае скивайте ся как стоят нещата :D
Търся си монитор ..... до 100 лева .... тва е врътката ... моят е напът да изгори а друди пари нямам че наще не спонсорират ... Така че . Някви идея . Сега съм с IBM 14.5 '' излязъл от завода Март 1996 , така че квото и да е ... :D
Държа на качеството от гледан точка на картината и да ме изкара съответно някви свясно време ( не говоря за месец 2 ) докато си събера пари да си взема нещо кат за бял човек :)

Ако знаете някой свестен да се продава 2-ра ръка , или ваши приятели да продават :) те тава ми е молбата . По възможност да не е по малък от 17'' и да вади свасна картина . имайки навпредвид че го ползвам предимно за "работа" .. не да е с послдняи изкъртен екран
Те тава е :)

#2 ayanakiev

ayanakiev

Стар?!?

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 702 Мнения:
  • Точки:0

Публикувано: 26 August 2009, 21:56

ами имам един познат продаваше по 20 лева 15ки и 17ки... но тука в София... ако си у СТЗ немоа ти помогна ... а ако си тука - кажи ше му дранна някой телефонче
Не сме народ, не сме народ, а мърша,/ хора, дето нищо не щат да вършат./ Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!/ "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас./ И не знаем, не можеме, не щеме/ да работим за себе си със време./ Само знаем и можеме, и щеме един други злобно да се ядеме.../ Помежду си лихи, буйни, топорни,/ пред други сме тихи, мирни, покорни.../ Все нас тъпчат кой отдето завърне,/ щот сме туткун, щото не сме кадърни.../Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -/ а всякому мерамът е развала...
Не сме народ! Не сме народ, а мърша, пак ще кажа и с това ще да свърша. П.Р. Славейков

#3 Chipsan

Chipsan

Редовен член

• VIP
  • ПипПип
  • 479 Мнения:

Публикувано: 26 August 2009, 22:34

Сори, че не говоря конкретно, но скоро гледах един сайт, в който се продават монитори втора ръка(Самата фирма се занимава с това)

Виж там - ще си харесаш нещо 100%

Пиши из разни форуми(hardware-bg, zamunda) в секция купувам/продавам, че търсиш монитор - ще си намериш 100%

Публикувано изображение
"И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!"

#4 nevelin

nevelin

homo (pre)presses

• Validating
  • ПипПипПипПип
  • 802 Мнения:
  • Точки:70

Публикувано: 27 August 2009, 07:07

Последно имаше в Актим, ако ги има още, бяха на Васил Априлов, тва е като тръгнеш от общината надолу по Методий Кусев , първата пряка в ляво. Едно време от там купувах 21 и 24 инчовите магарета.

По спомени тва е в пряката срещу хотел Верея, ама не съм стъпвал в Стара Загора от 3 години и малко ми се губят нещата, а преди ги знаех наизуст всички компютърни магазинчета в Зарата...

Където и да са много гледай.

Имаше и едно по Методий Кусев нагоре след като минеш Столетов, ама ми е мъгла,... скоро ми се очертава ходене до Стара Загоре и ще ми светнат пак ;)

Пак на Методий Кусев надолу след пресечката с Гурко имаше едни PCLife, чух че имало промоции, търси и тва е....

Едно време по три пъти на ден ги минавах докато си изпълня поръчките, накрая си пускахме новата стока по мейла, че ни писна да се гледаме и ходех само да си взимам бройките, хубаво време беше...

A wizard is never late, Frodo Baggins. Nor is he early. He arrives precisely when he means to.

#5 Max_Oxx

Max_Oxx

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 659 Мнения:

Публикувано: 27 August 2009, 12:22

:) tx
Ще ги обиколя и тях .
Ето за сега , наще решиха да вкарат още 50 :D незнам как ги накарах и на мен ми дължит към 20 - 30 един френд дет ще си ги изискам ( то като сираче дет събира за баничка с боза ама ... :lol: )
Та видях тея ( говорим евентуално за нов)
http://www.technomar...uct_id=09022957
http://www.zora.bg/m...mp;s_p=products
Незнам .. повече държа на качествената картина ама ако е втора ръка да предлагат 2 , 3 месеца гарания и то тя ще е тук (Стара Загора ) което не ме надъхва много че ако се скапи ..... изгарям .
Затова се чудя дали да не изчакам да дойда в София да видим там нещата . Ама . Ще ги обиколя и тукашните , но ще е утре че неска съм ангаже пак цял ден ...
В София ме притесява че не я познавам (само главните места ) , и ако ме пратят на някой магазин в някй квартал ..... едва ли ще ми говори нещо и ще се оправя .
Мога да питам брата за магазини 2-ра ръка в студентски , мисля че имаше един до стрелбището .... ама пък той е на работа ся -_-
...
Вижте ги тея 3-те монитора и ако може кажете мнение за тях :)

#6 yasoo

yasoo

събеседник - алкохолик алкохолик - събеседник

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 1020 Мнения:
  • Точки:19

Публикувано: 27 August 2009, 13:20

http://www.technomar...uct_id=09023463 това ;)
От този нисък клас монитори Филипса са най-добри. Имам у нас 2 такива 170S7FВ и 170S7FS (разликата е, че единия е сив S а другия черен B )Перфектни са и се ползват повече от 2 години вече. А и най важното е, че вадят доста добри цветове :)

П.П. Имаше някаде една подобна темичкааа... само да я намеря :)

#7 Max_Oxx

Max_Oxx

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 659 Мнения:

Публикувано: 27 August 2009, 15:31

:rolleyes: това ми трябваше , човек със "стаж" в тоя нисък клас ( да е ползвал ) много блкагодаря . най вероятно тогава ще е това :)
за PHILIPS незнам , ама съм чувал че LG са мноо зле .
Да , най вероятно ще е това . Много благодарности :)
Амм като ползваш такива във вас , пикселите изгарят ли много за 2 години ?

ами тоя
http://www.technomar...uct_id=09042070
пък ще посабера още пари ?
привлече ме "КОНТРАСТ 3000:1 " :rolleyes:

#8 yasoo

yasoo

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 1020 Мнения:

Публикувано: 27 August 2009, 15:38

Не съм имал до момента проблем с нито един от мониторите. И третия монитор т.е. личния ми и той е най-нисък клас Филипс 220VW8FB. Не са мръднали и трите, кажи речи денонощно си работят и все още са си като нови. Да сме точни първия го закупих 09.2006, втория 12.2006, а третия 22` през 09.2008г.... бая са си поработили :) Даже да ти кажа честно двата 17 инчови вадят по добра картина от тоз моя 22` само дето е по голям. За цена под 200лв. лично за мен най добрия избор е PHILIPS 170S7FВ

ами тоя
http://www.technomar...uct_id=09042070
пък ще посабера още пари ?
привлече ме "КОНТРАСТ 3000:1 " :rolleyes:

По мое мнение, може и да не съм прав де но при този ценови клас на мониторите не вярвам да откриеш някакви огромни видими разлики :)
Този, че звучи по-добре спор няма, но и цената му е по височка а за тези 240лв. можеш да вземеш някой 20-22` монитор ;)

#9 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 27 August 2009, 15:50

...слушай yasoo ,щом има три и е доволен от тях , пък е и професионалист .. моя е LG 19-ка ,8000:1,5 време за реакция .. и също съм много доволен, взех го в разгара на Кризата за 220 ..обаче май с отстъпката ,щото с други неща ..,така че - успех , дано попаднеш на дръжлив
Darth_Vader

Хора,аз се опитвам от седмици да се изрежа,но косата ми е къса (момиче съм) и постоянно е наежена,как да я изрежа много ми е трудно.

#10 yasoo

yasoo

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 1020 Мнения:

Публикувано: 27 August 2009, 15:54

В общи линии разликата м/у всички монитори в този ценови клас не е голяма.
Единствено някои от марките по често ходят на чичо доктор а други не ;)
ноооо всичко си е и до късмет де :)

#11 Max_Oxx

Max_Oxx

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 659 Мнения:

Публикувано: 27 August 2009, 16:42

ами номера също е че тоя го няма в Стара Загора ( http://www.technomar...uct_id=09023463 )
а другия го има
човека ми каза че моделите са от 2007 и вече не се произвеждат и е където останало читав ( цитирам )
Така че и вариантите не са много ...

#12 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 27 August 2009, 17:03

:) ..вариантите са НЕОГРАНИЧЕНИ .. Невелин те ориентира отлично , както и yasoo .. какво те е насочило конкретно към ТОЗИ магазин? ... моето лично мнение е, че за спец. техника се ходи в спец.магазин ... съветвам те да избягваш магазини от рода "ширпотреба"
Darth_Vader

Хора,аз се опитвам от седмици да се изрежа,но косата ми е къса (момиче съм) и постоянно е наежена,как да я изрежа много ми е трудно.

#13 Max_Oxx

Max_Oxx

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 659 Мнения:

Публикувано: 27 August 2009, 17:09

:) ..вариантите са НЕОГРАНИЧЕНИ .. Невелин те ориентира отлично , както и yasoo .. какво те е насочило конкретно към ТОЗИ магазин? ... моето лично мнение е, че за спец. техника се ходи в спец.магазин ... съветвам те да избягваш магазини от рода "ширпотреба"

Вариантите са неограничени ама не и парите
Ако отидеш в някой "специализиран" магазин и им кажеш че търсиш монитор , под 1500 няма да ти предложат ... така че това не е вариант :)

#14 yasoo

yasoo

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 1020 Мнения:

Публикувано: 27 August 2009, 17:49

Напротив, всяка по малка уважаваща себе си фирма би трябвало ди ти достави абсолютно всичко ако е във възможностите и.
Дори и флашка за 15лв. да си поръчаш, ако си държат на клиентите би трябвало да ти я доставят. точно по тази причина вече от 3-4 години пазарувам само и единствено от една по-малка фирма в София и не само, че ми намират абсолютно всичко което реша, че искам а даже и ми правят намаления.
За това, поразходи се из града и поразпитай из фирмите за компютърна техника, все някой ще откликне. А и Пенев ти го е казал, специализирана техника се купува само и единствено от специализиран магазин.

П.П. А защо някой уикенд не си направиш една разходчица до София ;) Тамън на връщане няма да се прибираш с празни ръце :)

#15 Max_Oxx

Max_Oxx

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 659 Мнения:

Публикувано: 27 August 2009, 19:13

"някой уикенд", аз на 7-ми трябва да се записвам за общежитие по точно от 7 до 10ти е записването .
това означава че като дойда монитора трябва да ме чака в определения магазин да мина да го взема само (както се казва) , защото едва ли ще мога да спя там а не разполагам с много време през деня, имайки навпредвид простотиите които трябва да правя там , записвания , регистрация в полицията и още и още .
Така че ако има чалъм до тогава трябва всичко да е решено за модел . 90% държа да е черен монитора !
останалото вече го обсъдихме . Точно вмомента ги нямам парите но да се надяваме че до 7ми ще събера към 250 лева МАХ , така че до там ( 256 не се брои нали , да е под тази сума )
Те тава е , ако имаш телефона на тея пичове в тая въпросна твоя фирма звънни и ги питай разполагат ли , или ми го дай телефона аз да им звънна , както ти е удобно ( да не се набутваш излино )
=)

#16 yasoo

yasoo

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 1020 Мнения:

Публикувано: 27 August 2009, 21:04

"някой уикенд", аз на 7-ми трябва да се записвам за общежитие по точно от 7 до 10ти е записването .
това означава че като дойда монитора трябва да ме чака в определения магазин да мина да го взема само (както се казва) , защото едва ли ще мога да спя там а не разполагам с много време през деня, имайки навпредвид простотиите които трябва да правя там , записвания , регистрация в полицията и още и още .
Така че ако има чалъм до тогава трябва всичко да е решено за модел . 90% държа да е черен монитора !
останалото вече го обсъдихме . Точно вмомента ги нямам парите но да се надяваме че до 7ми ще събера към 250 лева МАХ , така че до там ( 256 не се брои нали , да е под тази сума )
Те тава е , ако имаш телефона на тея пичове в тая въпросна твоя фирма звънни и ги питай разполагат ли , или ми го дай телефона аз да им звънна , както ти е удобно ( да не се набутваш излино )
=)

Реши със сигурност първо точно кой модел искаш да вземеш, пък преди да тръгнеш към София ще се чуем и ще проверя за какво има в наличност а ако го няма то до ден-два ще го доставят.
Ще ти пратя след малко на ЛС малко повече инфо :)

#17 Max_Oxx

Max_Oxx

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 659 Мнения:

Публикувано: 14 September 2009, 19:39

Съжалявам че едва сега пиша ама изгорях от към нет ама намерих подръка :P
Става дума за това животинче .
http://www.jmt.bg/in...r...355&value=2
Мога да кажа, че молнитора е уникалееен , предлага перфектна картина , направо съм смаян , екрана е огромен , има мноо яка зърненост , и прави разлика м/у черното на RGB и CMYK и то усезаема , което незнам защо за мен е като мярка за качество и способност :P , ама за толкова ниска цена .... просто е повече от 100% добра зделка ..... :) освен товяа колкото и изкъртено да звучи има си и 2 колонки които никак не свирят зле имайки навпредвид че още не съм си домъкнал животното от нас :P
За сега няма никаква форма на грешка или бъгове , да не се е преспособил към нещо или да дава грешки, но все пак е на около седмица . Ще видим.
На тоз етап гласувам на 100% ЗА покупка ако на някой му се налижи :)
Аре със здраве :)

#18 ayanakiev

ayanakiev

Стар?!?

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 702 Мнения:

Публикувано: 14 September 2009, 19:47

честит да ти е ;) и да черпиш :)
Не сме народ, не сме народ, а мърша,/ хора, дето нищо не щат да вършат./ Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!/ "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас./ И не знаем, не можеме, не щеме/ да работим за себе си със време./ Само знаем и можеме, и щеме един други злобно да се ядеме.../ Помежду си лихи, буйни, топорни,/ пред други сме тихи, мирни, покорни.../ Все нас тъпчат кой отдето завърне,/ щот сме туткун, щото не сме кадърни.../Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -/ а всякому мерамът е развала...
Не сме народ! Не сме народ, а мърша, пак ще кажа и с това ще да свърша. П.Р. Славейков

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители