Прехвърляне към съдържание

Снимка

И аз човъркам 3D-то и то мене...

• Please log in to reply
96 replies to this topic

#1 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:
  • Точки:0
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 12 November 2009, 21:29

Не съм показвала нищо от опитите ми ( то няма и много за показване) ама реших, че не пречи. От скоро разглеждам збръш и ми се вижда добра като за мен. Ама да видим... Много бих се радвала на някакви коментари по нещото (особено за носа - ей един нос като хората не мога да направя).

Публикувано изображение
I found serenity ...

Публикувано изображение

#2 Battleman

Battleman

Ветеран

• Потребители
  • ПипПипПипПип
  • 912 Мнения:
  • Точки:3

Публикувано: 12 November 2009, 21:51

Това ми прилича на същество от китайския фолклор. Ако му направиш нос като този:

http://wwwdelivery.s...k_1529-1159.jpg

или като този:

http://www.xorph.com/images/pookie.jpg

ще заприлича още повече. Разбира се, ако това ти е целта и идеята. :)

Публикувано изображение

#3 Europenner

Europenner

Нов

• Потребители
  • 61 Мнения:

Публикувано: 12 November 2009, 23:02

Като за разучаване на инструментите и свикване с програмата е добре, но само до там. Има дребен детайл, но липсват основни форми. Не минавай на следващо ниво на събдивижънс, преди да си приключила с текущото ... от по-груб модел с добавяне на детайл към по-фин с дребни детайли. Моделчето има също проблем с топологията, на ушите не достига геометрия или по-скоро геометрията не е равномерно разпределена, налага се да се ретопологизира. Гледай някой от туториалите на Гномън или Диджитъл Тютърс за ЗБръш, ще са ти доста полезни. С малко повече практика ще започнат да ти се получават нещата. Успех !

#4 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 13 November 2009, 09:35

Това с ушите и аз не знам защо стана - модела вече беше гладичък, но като ги добавих станаха така... Иначе имам достатъчно уроци да гледам, но все още съм на ниво разучаване на интерфейса и кое КАК става. Искам да свикна да работя добре с туловете и маските и прочие и тогава ще гледам за моделинга тюториалите :)

Благодаря за вниманието.
I found serenity ...

Публикувано изображение

#5 Europenner

Europenner

Нов

• Потребители
  • 61 Мнения:

Публикувано: 13 November 2009, 20:44

С ушите се получава така, защото си го започнала или от сфера, или от лоу поли меш, който не е бил предназначен за това. Геометрията се разтегля за да обхване обема на ушите, полигоните се удължават и това място ще остане с по ниска резолюция от останалите части колкото и да събдивайдваш. Полипейнтингът и скълп-ът в ЗБръш са "за полигон" т.е. колкото по-малко полигони имаш на места или като цяло ще имаш по-малко детайл. Тук идва на помощ ретопологията.

#6 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 13 November 2009, 20:50

Имам усещането, че това ретопология ще е нещо полезно ама ако ми кажеш в какво се изразява?? Или с някаква функция се прави??

П.П от полисфера го почнах...
И да само за инфо, ако някой го интересува де - в zbrush v.3 говорят за retopology tool...

Такааааа... след кратко тършуване из нета се намери един видео тюториал дето ми вкара яснота по въпроса... Прави се със зисфера и tool->rigging -> topology... чертаеш си новата мрежа сам и после не знам точно още как това нещо да го прехвърля на модела.
I found serenity ...

Публикувано изображение

#7 Europenner

Europenner

Нов

• Потребители
  • 61 Мнения:

Публикувано: 14 November 2009, 10:32

Виж в хелпа в секцията "Reprojecting topology".

#8 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 14 January 2010, 22:30

След отделеното време и занимания с горепосочената програма успях да направя нещо според мен доста по-прилично :)

Публикувано изображение

П.П. (ама устата пак стана странна)
I found serenity ...

Публикувано изображение

#9 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 23 January 2010, 23:43

ДОЖИВЯХ!!!! Или по-скоро оживях :D

Публикувано изображение

Цялото удоволствие отне 4-5 дни, като само един от тях беше в Zbrush... Голям зор :)
За толкова ми стигнаха силите ( и нервите).
I found serenity ...

Публикувано изображение

#10 ayanakiev

ayanakiev

Стар?!?

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 702 Мнения:

Публикувано: 24 January 2010, 10:29

добре добре ;) но нали знаеш че ще е грях ако ги заебеш....
събери сили, още 10тина дена, намали четката и давай по детайлите ;)а после ако останат нерви и за оцветяване... :)
Не сме народ, не сме народ, а мърша,/ хора, дето нищо не щат да вършат./ Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!/ "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас./ И не знаем, не можеме, не щеме/ да работим за себе си със време./ Само знаем и можеме, и щеме един други злобно да се ядеме.../ Помежду си лихи, буйни, топорни,/ пред други сме тихи, мирни, покорни.../ Все нас тъпчат кой отдето завърне,/ щот сме туткун, щото не сме кадърни.../Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -/ а всякому мерамът е развала...
Не сме народ! Не сме народ, а мърша, пак ще кажа и с това ще да свърша. П.Р. Славейков

#11 h5n1

h5n1

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 241 Мнения:

Публикувано: 24 January 2010, 10:45

Тези неща,нали ги правите за вас си? За разтуха.Не им се впягайте тогава толкова,че и бели косми чак. Много първични са всичките.Откога е познанството Ви с програмата?Можете да рисувате прекрасно,имате талант,не би трябвало да имате проблем с тази програма.Имате уроци за нея ,от първенците в бранша - отделете време и направете няколко неща по уроците,разберете програмата,свикнете с нея.Щото сте скочили направо у длибокуто и се опитвате сама да откривате кое,как се прави.Не сте завършили главата ,а направо хоп- цяло тяло, със всичките недостатъци и грешки на главата.Та ако имате времето за уроците - резултатите ще ги забележите много скоро,сама.Успех,наистина.
"Просто се чудих кво да правя и ми хрумна нещо такова и аз не мога да го различа като нещо но ми харесва .... поне на мен "

#12 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 24 January 2010, 12:04

Колега аз толкоз грехове имам, че един в повече не ще ми натежи толкоз :)
Тези ги правя за себе си да. Ама не за разтуха ( за тази работа слушам музика) :D - просто щото поради някакви причини ми харесва и искам да мога да си правя такива сладури. Пък и съм доста нетърпелива тва ми е минус. Познанството с програмата ... де да знам сигурно има 3 месеца. Това за главата не можах да го разбера точно какво искаше да кажеш.

Мерси за вниманието и лек ден на всички.
I found serenity ...

Публикувано изображение

#13 h5n1

h5n1

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 241 Мнения:

Публикувано: 24 January 2010, 16:41

Такааааа... след кратко тършуване из нета се намери един видео тюториал дето ми вкара яснота по въпроса... Прави се със зисфера и tool->rigging -> topology... чертаеш си новата мрежа сам и после не знам точно още как това нещо да го прехвърля на модела.

Жокер : http://www.youtube.com/watch?v=im0fWQv6NhY
и нещо,конкретно за Вашия случай,по скица :http://www.youtube.com/watch?v=MPfKQHgwT4I
"Просто се чудих кво да правя и ми хрумна нещо такова и аз не мога да го различа като нещо но ми харесва .... поне на мен "

#14 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 24 January 2010, 18:31

Благодаря. За първото аз после намерих подходящ урок и видях как става. Колкото до Зи сферите - никак не са ми удобни ( не мога да свикна да моделирам с тях и резултатът е повече от ужасен). По този повод и реших основния меш да го правя в макса и след това рефайн и детайли в збръш :) Не споря за начина ми на работа и не претендирам да е най-удачния. Както и имам идея, че уменията ми и с двете програми не са ниво уау :D Но гледам какво мога да изчовъркам с наличните такива.
Уроците така или иначе продължавам да си ги гледам.
I found serenity ...

Публикувано изображение

#15 h5n1

h5n1

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 241 Мнения:

Публикувано: 29 January 2010, 12:47

Уроците така или иначе продължавам да си ги гледам.

Извинявам се,че досаждам.Наистина .Какви уроци гледате,на кои компании,гледали ли сте,конкретно на тази някои,какво Ви е мнението?
линк

#16 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 29 January 2010, 15:00

Чак да досаждаш не ама ми е чудно какъв е тоя интерес :D
На Digital tutors имам едни уроци за збръш-а директно си го изтеглих с тях. Мисля, че ми свършиха добра работа.
Гледах и тези от сайта на Гномон безплатните, както и от сайта на pixologic - getting started. Общо взето основнте неща да програмата мисля, че ги знам, но това не означава, че мога да ги прилагам на практика добре.
I found serenity ...

Публикувано изображение

#17 h5n1

h5n1

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 241 Мнения:

Публикувано: 29 January 2010, 15:15

ама ми е чудно какъв е тоя интерес :D

:)Понеже само Вие пускате неща ,правени със Zbrush,а от няколко дена и аз съм на уроци за тази програма,та обменям опит.На Gnomon гледах няколко за мастъри,много впечатляващи неща,но сериозно вече,като и ако ,стана мастър,много са забързани,просто дават насоки как се правят нещата- цели фигури,ботуши,чанти,колани,дрехи,текстуриране..

#18 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 29 January 2010, 21:44

Еми виж ся - за начина на работа и някакви специфични техники не мога да се изказвам, за текстуриране също. Ако имаш някакви въпроси по интерфейса и няква основна функция бла бла може и да мога да помогна :D Ама в сайта на производителя си имаше готини уроци.
I found serenity ...

Публикувано изображение

#19 h5n1

h5n1

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 241 Мнения:

Публикувано: 30 January 2010, 22:57

в сайта на производителя си имаше готини уроци.

:)даммм,а тялото на каката с ушите,по урока за вазата ли е правено?

#20 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 30 January 2010, 23:17

По никакъв урок не е правена. Ето това ми основата,
Публикувано изображение
която след това вкарах в бръша за обработка (move brush, smooth, standart, layer brush и не знам какво ли не още) докато се получи нещо, което да е близо до заплануваното. Това си е моя начин на работа... трябва ми да знам кой инструмент как работи , пък аз знам какво искам да се получи :D Общо взето по усет го карам.
I found serenity ...

Публикувано изображение

#21 h5n1

h5n1

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 241 Мнения:

Публикувано: 03 February 2010, 16:28

Пак аз ! :) Такова,интересува ме,колко полигона е готовата фигурка,и с какви настройки Ви е програмата - колко рам да ползва,колко милиона Ви е горната граница.Щото на мен над 7 милиона ми става много бавен обекта и скривам част от него и работя само по конкретна част.Та ме интересува как стоят нещата при Вас.А,оцветен ще го видим ли?Благодаря предварително.

#22 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 06 February 2010, 14:48

Готовата нямам идея колко е - това което е като основа е около 2000 полигона. Едва ли ще го видим оцветено. Не мога да текстурирам нищо различно от куб.
I found serenity ...

Публикувано изображение

#23 h5n1

h5n1

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 241 Мнения:

Публикувано: 06 February 2010, 18:37

Не мога да текстурирам нищо различно от куб.

Много се подценявате!Дори да не Ви се занимава да текстурирате от снимки,можете спокойно с четка и боички в самата програма,имахте едно ,пак с уши,него си бяхте играли да го правите реално от глина? и го бяхте оцветили,сладурско беше.

#24 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 17 March 2010, 16:37

Някакъв опит за wizard staff... Доста човъркане по материалите падна а текстурата на дръжката си е моя. Ми това е. Ако някой има някви забележки и идеи аз съм насреща :D

Публикувано изображение
I found serenity ...

Публикувано изображение

#25 h5n1

h5n1

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 241 Мнения:

Публикувано: 18 March 2010, 10:05

Не мога да текстурирам нищо различно от куб.

Ето че не е вярно ! :)Може да ти е писнало,аз да ти пиша в темата ,ама да си кажа,нищо че ми се покарваш лекооо Имаш напредък,явно.Не ги знам въпросното нещо как трябва да изглежда и изобщо има ли стандарт за това,но аз не съм срещал тъкъви досега.Поне си е твое на 100%,отгледано от малко полигонче още,не като на някои хора - сбирщайн.:)
пс.щях да забравя - искам и меш и текстури искам,искам всичко :) :) :)
пс2.абе това с тая репутация да не е бъг ??? докато напиша това и ми се дигна с 3 !

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители