Прехвърляне към съдържание

Снимка

И аз човъркам 3D-то и то мене...

• Please log in to reply
96 replies to this topic

#26 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:
  • Точки:0
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 18 March 2010, 12:03

Аз да не съм банка ДСК :D :D Ще се въздържа да показвам меша, че бая крив стана пък за текстурата не ми се говори ... А в интерес на истината в момента в който писах предния си пост НАИСТИНА не можех да текстурирам, но се зачовърках в тая посока и има някви резултати. Колкото до това, че ти се карах - беше си напълно заслужено... когато човек гледа нещо трябва да знае какво да вижда. Не съм от тия дет се заяждат за глупости. Стандарт за такива неща едва ли има - абе ти игри не си ли играл :D Как не си виждал??? А тоя лаф за "отгледано от полигонче" ме убива :D - от концептче даже е отгледано да ти кажа ;)
I found serenity ...

Публикувано изображение

#27 h5n1

h5n1

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 241 Мнения:

Публикувано: 20 March 2010, 19:37

Направих си труда и разгледах.Наподобила си го,да ти кажа,само дето това,което е като листа - при теб са нагоре.Не ти е отгледано от "концептче ",почерпила си вдъхновение,признай си :)
"Просто се чудих кво да правя и ми хрумна нещо такова и аз не мога да го различа като нещо но ми харесва .... поне на мен "

#28 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 20 March 2010, 21:50

Мииии нямам идея какво си гледал - модела аз съм си го рисувала :D Ама съм далече от идеята, че мога да измисля топлата вода по въпроса... Я покажи за какво иде реч.
I found serenity ...

Публикувано изображение

#29 Elbi

Elbi

ангел хранител

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1292 Мнения:
  • Точки:3

Публикувано: 21 March 2010, 14:11

Не ти е отгледано от "концептче ",почерпила си вдъхновение,признай си :)

По-добре да почерпиш вдъхновение, отколкото да "вземеш назаем" готов модел. ;)
...и понеже имал само прасета, замести петела с прасе, и ставаше по първи прасета...

#30 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 02 April 2010, 21:52

Гледах един много добър урок за текстуриране със Збръш и хванах кучето да видя какво ще го направя :D

Публикувано изображение

Публикувано изображение
I found serenity ...

Публикувано изображение

#31 h5n1

h5n1

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 241 Мнения:

Публикувано: 03 April 2010, 10:12

Не ми харесва,че почваш да посягаш към готови модели.:)Ама щом е по урок и за упражнение - айде,може.За първи опити с четката - добре е станало.Ама не знам дали е текстуриране или оцветяване.По ми прилича на оцветяване с четката директно върху полигоните.И ще се радвам да видя ,че няма да спреш до тук.Автора на урока кой е? И друго - това оцветяване (текстуриране) като го направиш от панела там от цвят на текстура и става "мацано дупе с праскови",щото кучито няма читаво UV.А за самото текстуриране най-реалистично е да ползваш референции.В самия ZBrush можеш да го правиш невероятно лесно и с най-добрия краен резултат ,който съм виждал.Поинтересувай се от плъгина ZAPPLINK,безплатен е и е достъпен от сайта на производителя.Понеже ползваш и фотошопа и си му свикнала - комбинирането на двете програми - сама ще видиш :)Понеже не си със ZBrush 3.5 r3 ще имаш проблеми със плъгините от сайта,можеш да си ги намериш по официалните форуми за програмата.И друго има - понеже не ти е читаво UV -то а гледам че си се занимаваш с 3д пък и анимация си записала ,та се ориентирай към 3.5 r3 ,да ти е мирна главата с плъгините ,а и за правенето на прекрасни UV-та ,лесно и бързо със ZBrush ти препоръчвам UV MASTER ,но е наличен само за r3.Уроците как се ползва на сайта на производителя са повече от добри.Най-добрите уроци за текстуриране ZBrush които съм гледал са на италиански и са достъпни безплатно.А и е показано и правилния начин на самото текстуриране чрез projection master.Качи по-големи снимки на очите ,да видя какви си ги вършила :)
"Просто се чудих кво да правя и ми хрумна нещо такова и аз не мога да го различа като нещо но ми харесва .... поне на мен "

#32 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 03 April 2010, 10:47

Digital tutors - Texturing with Zbrush. Това беше урока и тормозиха един носорог. Директно си мажеш върху модела и после от него си вадиш текстурата. Колкото до кучето - нали е готов модел а те доколкото знам си имат UV-ta? Бях си свалила 3.5 R3 обаче ми даваше някакви грешки и не ми позволяваше да си обърна нещото в polymesh 3D и не можах да разбера как да го оправя и я изтрих. UV MASTER много ми допадна като идея и изпълнение - поне това което видях в сайта им, ама докат не попадна на читава версия няма как... За очите какво им е пък на очите :D мазала съм си ги и тях с кеф.

П.П ... СЯ НА ГОТОВИ МОДЕЛИ ЛИ ЩЕ СЕ ОБИЖДАМЕ :P
I found serenity ...

Публикувано изображение

#33 h5n1

h5n1

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 241 Мнения:

Публикувано: 03 April 2010, 11:58

Абе :) :) :) кучето няма нищо общо с носорога ,бре.Носорога е цяла поредица от уроци.Кучето ти е .ztl,не ти е .оbj каквото е носорога когато започва да маца върху му, и на носорога UV-то е правено в специална програма,предварително.Не ти ли направи впечатлание при UV MASTER-а UV -маповете какви са? Било целите,било по полигрупи.Направи си проверка на UV-то на кучиту и виж каква ти я вади,едно че и ще е червено , предполагам.Или както си го намацала кучиту,превърни цвета в текстура и си я виж текстурата на какво прилича .После самата текстура едва ли ще можеш да я обработваш евентуално в шопа или другаде.А исках да видя очите близо , за да видя дали си правила очи,сфери,(събтулс) или защото си оцветила кучито,такова каквото е,няма близък план на главата.:) За мен имаш напредък,продължавай да си се занимаваш.

#34 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 03 April 2010, 12:54

Мдааааа голямо мазало стана като се опитах да направя текстурата :D :D Още са ми мътни историите с тия UV-та и работи :) По кучето нищо не съм правила и ме домързя да му вадя още jpg-ци - очи като очи :) каквито имаше съм си ги оцветила.

Zapplinka върши страхотна работа :) thanks
I found serenity ...

Публикувано изображение

#35 h5n1

h5n1

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 241 Мнения:

Публикувано: 03 April 2010, 14:23

И тънко си минала да ти кажа - урока за носорог,ти - кучи.:) И понеже няма какво повече да научиш от рисуването върху кучи,мини на следващото ниво - оцвети например демо войника.
Тва за носорога не е само оцветяването,можеше на кучито и малко бръчки да направиш,ходи спори,че не си минала тънко.
:)
пс.там в онова,дето,нали :) ,се показва конкретно в реална ситуация как се ползва плъгина.
пс2.за историите с UV ти казах ,хем е лесно и бързо и качествено,хем имаш пълен контрол над нещата

#36 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 06 April 2010, 10:28

ама докат не попадна на читава версия няма как...

...здравей,това изречение как да го разбирам? ..не ми се вярва да има бъг и да не знаят за него....имаше проблеми с някои от плъгините ,но бяха оправени доста бързо ...от официалният сайт си е доста читава версията :),успех с уроците
http://www.pixologic...sh/zbrush350r3/
ps. Честито ! :) ...виж ги тези двете набързо ,...това е за разликите,без да обръщаш внимание как прави UV -то.
http://www.youtube.com/watch?v=ambVg1WxFWU http://www.youtube.com/watch?v=HWbZWzruO7w&feature=related
...предполагам си минала самото моделиране,щом се интересуваш от текстурирането,но ако се интересуваш как се прави това,за 10 минути с кафето и цигарата ...пиши
Публикувано изображение
Darth_Vader

Хора,аз се опитвам от седмици да се изрежа,но косата ми е къса (момиче съм) и постоянно е наежена,как да я изрежа много ми е трудно.

#37 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 10 April 2010, 21:47

Мъка мъка... на някои места се оплеска работата с тия UV-та, но повечето станаха добре...

Публикувано изображение

Ами това с камуфлажа е текстура и през Zapplinka в шопа съм правила текстурите. Всичко е рисувано някъде малко готови текстури има ... тоя орел си го дръпнах от някъде и пак в шопа. Общо взето това е. Тва на гърба доколкото видях е от потника му там, ама на някои места наистина се омазаха нещата ама аз съм доволна :) Взех да се ориентирам...

Не мога да го покажа по-голям, защото където ги качвам ги оразмерява автоматично.
I found serenity ...

Публикувано изображение

#38 h5n1

h5n1

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 241 Мнения:

Публикувано: 11 April 2010, 09:44

"мъка мъка " за?
аз UV-та тука няма как да видя :),ако си направила на всичко,което виждам - голяма крачка си е
и тогава можеш да го пуснеш оцветяването като текстури ,гледам и камуфлаж има,оцвети го ръчно,с текстура ли го оцвети или с въпросния плъгин, и емблема има на гърба
под раницата на гърба - що е такова там ?
пускай по-големи снимки , ,друг не ти досажда в тази тема :),ма поне аз да гледам какво си правила
робот ще видим ли ? :)
когато ти писне да оцветяваш,почвай текстуриране по референции,на глава като по-сложно ,гледам слушаш : "оцвети например демо войника"

#39 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 21 April 2010, 10:22

Една брадва тип "волна програма" :D Е поне прилича на такава :)

Публикувано изображение
I found serenity ...

Публикувано изображение

#40 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 22 April 2010, 21:39

..младо и красиво,пък с какво си губи времето - брадви точи

дръжката определено ми харесва,може ли план , врътнат на 90 градуса , да видя дали острието е плоско ,интересно ми стоят така тез пукнатини по него(тях)
:)
Darth_Vader

Хора,аз се опитвам от седмици да се изрежа,но косата ми е къса (момиче съм) и постоянно е наежена,как да я изрежа много ми е трудно.

#41 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 22 April 2010, 21:50

Късно късно :D Затрих я тая брадва - ще я правя наново. Ми острието си е плоско с обем като към края се стеснява. Тия пукнатини си ги гепих от някаква картинка за алфа да си направя, ама другия път май ще ги правя ръчно. Мисля, че ще успея да я направя по-добре... То ше се чуе
I found serenity ...

Публикувано изображение

#42 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 23 April 2010, 09:57

"острието си е плоско с обем като към края се стеснява" - импортна ли го , или го прави в ЗБръша,предполагам си разцъкала новите четки ...
алфите за пукнатините в ЗБръш ли ги прави, или с фотошопа,обърни внимание на краищата - да не са блърнати така
алфите директно ли ги прилагаш или стенсъли и "обвиваш" по острието?
Darth_Vader

#43 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 23 April 2010, 13:54

Не схващам защо питаш ама :D Брадвата си беше почти готова преди да я импортна в збръш за малко дооформяне, че там ми е по-лесно. Алфата е правена в шопа и по краищата е обвита с черно и леко блърнато, за да не се разграничава рязко когато я ползваш. Почти всички алфи на бръша са точно на тоя принцип. Прилагам ги както ми дойде - тази е директно макар, че мога и стенсъли да ползвам, ама като се сетя :D
I found serenity ...

Публикувано изображение

#44 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 23 April 2010, 15:27

Питам защото 1:съм досаден 2:съм любопитен 3:съм против използването на гумата и блър-а в шопа
...видяла си го в някой урок да правят алфа и се мъчиш и ти в шопа да го правиш ,...направи експеримент ако желаеш:
..кропни си даденото ,дет си си го харесала за алфа в шопа... и после в ЗБръша :
вляво Texture : import (кропнатото) после МakeAlpha
горе в Alpha имаш и Blur и Rf и Contrast ,а в новичкия ти R3 имаш и Aa
знаеш,че като си някъде с мишока(дано да ползваш таблет за ЗБръша,дано)при натискането на Ctrl ти вади инфо ...провери в офиц.сайт ..има толкова много алфи там ..фриии :)
Darth_Vader

#45 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 23 April 2010, 16:05

Да проверих - това работи и прави същото, което аз с шопа и даже става по-бързо :) Мерси.
I found serenity ...

Публикувано изображение

#46 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 27 April 2010, 13:50

След един лек шут в правилната посока реших да пооправя тая брадва :D Това е резултата до момента - предстои и текстуриране ( което до някъде ще омаже работата вероятно)

Публикувано изображение

Този стенсъл си направих специално за случая - замислих се, че става идеално за татуировка :D
Публикувано изображение

Публикувано изображение
I found serenity ...

Публикувано изображение

#47 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 27 April 2010, 16:05

..не знам от кой е бил шута,но ъпдейта на мен ми изглежда по-добре ...и остриетата и долу дръжката ...направи ми впечатление вляво шарката е изпъкнала - вдясно е вдлъбната .. и се допира до краищата ...така си решила - така си го направила :)
Darth_Vader

#48 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 27 April 2010, 16:57

Ами човека си личи, че ги разбира нещата :) Определено всичко казано от него си беше полезно... Това дето ти е направило впечатление, че са различни шарките - еми забавлявах се :D Все пак това е свободен проект... ако бях му сложила 2 фигурки на мики маус както си мислех в началото щях да им обера точките :D
I found serenity ...

Публикувано изображение

#49 h5n1

h5n1

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 241 Мнения:

Публикувано: 04 May 2010, 20:27

какво стана с тази брадва? :) пусни да гледам,да кажеш кое и как си текстурирала

#50 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 05 May 2010, 19:16

Нищо не става - изоставила съм я за момента, че само ме нерви.
I found serenity ...

Публикувано изображение

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители