Прехвърляне към съдържание

Снимка
- - - - -

Новият Corel Painter 11

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Chizmar

Chizmar

Редовен член

• Артисти
  • ПипПип
  • 318 Мнения:
  • Точки:0
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 03 January 2010, 18:47

Накратко ще представя новата версия на Corel Painter. От Corel Corp. не пускат така често нови рилийзи като Adobe и би трябвало да очакваме сериозни допълнения. Обаче не е така.

Публикувано изображение

Дефолтния интерфайс е с леко затъмнени цветове
Най-сериозната промяна както виждате е в палитрите Colors и Mixer. Colors има нови подобрени плъзгачи за лесно настройване на желания цвят, а в Mixer има готова палитра от често ползвани цветове, за тези, които ги мързи да създават своя.

Публикувано изображение

Друго съществено нововъведение, което е отдавна чакано от потребителите е новия инструмент Transform. Той служи за лесно манипулиране на селекции откъм Rotate, Scale, Move, Skew, Distort, Perspective Distortion, като са добавени и популярните в Corel Draw бутони от типа Commit и Cancel Transform. Така вче не се налага тромавото въвеждане на стойности за завъртане например от Layer Ajuster с незнаен резултат. Последният вече е резервиран единствено за работа със слоеве - местене и селекция.

Публикувано изображение

Няма добавени нови ефекти. За сметка на това интерпретирането на Pencil, Shalk, Markers и Pens e подобрено осезаемо и вече не може да се забележи разликата с оригиналния материал при рисуване.
Във Scripts няма добавени нови скриптове на майстори. За да не се обърквате - при Corel Painter скриптовете създават видео презентация, като може да ги спрете на определен етап от действието. Това е особено полезно, ако канчето ви с Undo се е изпразнило, а държите да се върнете някъде доста далеч назад в рисунката си. За това спомага автоматичния запис на скрипт, който започва при всяко създаване на нов документ.

Публикувано изображение

Като заключение - новата версия на Corel Painter е доста по-стабилна от предишните. Поне при мен. Но все пак си зависи от количеството RAM - това е установено опитно.
Заслужава си да я пробвате!

.:.
Публикувано изображение
Успехът често е единствената видима разлика между гениалността и лудостта

#2 ANDROid

ANDROid

Нов

• Потребители
  • 27 Мнения:

Публикувано: 03 January 2010, 19:29

Лично на мен painter X ми харесва много повече.
11-та товари прекалено много иначе слабия ми комп. с 10 нямам такива ядове
Другото което не михаресва е тъпия "мерник" или каквото е там за избирането на цвят,понеже е черен и като избирам тъмен цвят не се вижда каде е "мерника",кръгчето.Може би и за това в тая версия може да си правиш триъгълника колкото голям искаш,но пък заема място по екрана.За това все още си карам с 10-та няма грешка с нея :)

#3 Chizmar

Chizmar

Редовен член

• Артисти
  • ПипПип
  • 318 Мнения:

Публикувано: 03 January 2010, 20:01

И аз още карам с десетката - по-пъргава е. Но пък ми липсва новия инструмент Transform.
Тоя "мерник" вярно е тъмен и не знам защо по дяволите са махнали белия.

.:.
Публикувано изображение
Успехът често е единствената видима разлика между гениалността и лудостта

#4 Elbi

Elbi

ангел хранител

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1292 Мнения:
  • Точки:3

Публикувано: 04 January 2010, 08:21

Благодаря за информацията! Тия дни ще го разцъкам.
...и понеже имал само прасета, замести петела с прасе, и ставаше по първи прасета...

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители