Прехвърляне към съдържание

Снимка

Един от първите ми дизайни, какво мислите ?

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 predator93

predator93

Нов

• Потребители
  • 8 Мнения:
  • Точки:0
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 20 February 2010, 00:11

Това е един от първите ми дизайни. Какво мислите за него? Какво ви харесва(ако изобщо има нещо хубаво) в него, и какво не. Ето го:
Публикувано изображение

#2 [PoD]MaTRiX

[PoD]MaTRiX

Мартин Маринов

• VIP
  • ПипПипПипПипПип
  • 1268 Мнения:
  • Точки:58

Публикувано: 20 February 2010, 10:25

- Header-а стои много претрупан с този фон.
- Ефекта на текста, който играе ролята на лого на сайта не е добре изобщо.
- Не мога да разбера тея двамата ко правят така самотни отстрани... Нещо не ми стоят изобщо на място.
- Логото е float: left, а навигацията е центиррана.
- Стрелкичката на тези label-и като "Статистика" и тнт. изобщо не и мястото горе в ляво. Може да бутнеш и текста на около 10-12 пиксела от нея.
- Отстъпите ти са омешени.
- Нещо не си комбинирал добре цветовете.
м за сега толкова :)

marinov.biz - Блог & портфолио

#3 np09

np09

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 280 Мнения:

Публикувано: 22 February 2010, 21:16

Четките могат не само да помагат, но и да свият лош номер при неправилно използване - тук си показал как....Фигурите не се вписват, все едно са лепнати хаотично отгоре. Напомнят по-скоро сайт за запознанства, отколкото вицове....Белите полета за заглавията долу....ами не мисля, че трябва да са бели. Може да е по-банално, ако менюто е плътно в долната част на хедъра, но и ще стои по-добре от сега, много празно място има в този хедър, което не се използва и не ти помага. Синьото е ок, но нека има и още цветове, много болнична атмосфера за уж забавен сайт. Центрирането го споменаха. Махни го тоя Strong (предполагам, че е strong) от шрифта на статистиките, не изглежда добре. И т.н, и т.н....
Не се бори с конкуренцията... възползвай се от нея | Портал за домашни любимци

#4 tsvetkoff

tsvetkoff

Нов

• Потребители
  • 30 Мнения:

Публикувано: 24 February 2010, 00:35

1. Не ти трябва бутон "Начало". Ползвай логото!

2. Логически "Вицове" трябва да е преди "Добави виц"

3. "Реклама" според мен е по-добре да стане "За реклама" и заедно с "Контакти" да се разкарат от там

4. Оправи си правописа. Вярно е, че интернет е информационна, а не образователна среда, но недей да обиждаш потребителите си с езиково безхаберие. Или поне се старай.

5. Мисли! След като е сайт за вицове, що дирят тея мъгли, пушеци, облаци и силуети в хедъра?!

6. Подбора ти на шрифт за хедъра е лош. Разгледай малко типографски сайтове.

Добрата новина: моят първи сайт беше далеч по-лош! ;)

Дерзай, имаш да учиш доста, но с повечко работа съвсем скоро сам ще се радваш на прогреса си! Схвани логиката и целите на един сайт. Това, смея да кажа, е доста по-ценно от ефектните фотошоперските умения.

Надявам се да съм бил полезен!

Успешен ден,
tsvetkoff

#5 predator93

predator93

Нов

• Потребители
  • 8 Мнения:

Публикувано: 26 February 2010, 13:42

Здравейте ето нов дизайн, който направих. Мисля, че е по-добре от стария !

Публикувано изображение

или ?

Публикувано изображение

Или предложете нещо др като идея !

#6 Петков

Петков

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 623 Мнения:

Публикувано: 26 February 2010, 14:12

Добре де, вие като правите сайтове, не гледате ли сайтове?
Posted Image

#7 damn.angel

damn.angel

Нов

• Потребители
  • 10 Мнения:

Публикувано: 26 February 2010, 18:29

Всеки иска да е оригинален, но явно при първите няколко пъти, не става.. Публикувано изображение

#8 np09

np09

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 280 Мнения:

Публикувано: 26 February 2010, 20:51

Много на място :) Въпреки че има няколко типа - някои гледат, идват им идеите и правят страхотни неща; други гледат, копират 1:1 и стават за резил; трети не гледат, щото са достатъчно големи "про-та", за да се унижат така... :) Във всеки случай, трябва да погледнеш какво правят другите и да имаш представа какво се очаква да направиш и ти :) Така се учи :)

#9 [PoD]MaTRiX

[PoD]MaTRiX

Мартин Маринов

• VIP
  • ПипПипПипПипПип
  • 1268 Мнения:
  • Точки:58

Публикувано: 26 February 2010, 21:36

Всеки иска да е оригинален, но явно при първите няколко пъти, не става.. Публикувано изображение

Не мисля, че човек, който е начинаещ (в заглавието си го пише, не си го измислям) може да бъде до такава степен оригинален.

Да се върнем на темата. 2то е по-добре, но пак накуцва.
- Какво по дяволите прави този червен цвят в логото на фона на всичкото това синьо и зелено?
- Тази птица в него нещо не ми се връзва също.
- Шрифта му също. Той даже май не е и един.
- Текстовете ти са прекалено големи. И стига с тоя anti-aliasing

marinov.biz - Блог & портфолио

#10 predator93

predator93

Нов

• Потребители
  • 8 Мнения:

Публикувано: 27 February 2010, 00:17

Не мисля, че човек, който е начинаещ (в заглавието си го пише, не си го измислям) може да бъде до такава степен оригинален.

Да се върнем на темата. 2то е по-добре, но пак накуцва.
- Какво по дяволите прави този червен цвят в логото на фона на всичкото това синьо и зелено?
- Тази птица в него нещо не ми се връзва също.
- Шрифта му също. Той даже май не е и един.
- Текстовете ти са прекалено големи. И стига с тоя anti-aliasing

Вярно е че, съм вземал идеи от 3-4 сайта, но както и да е... И смятам, че много хора гледат от тук, от там да видят нещо за тяхните си проекти.

А относно тази червена птица в логото, смятам че с нея изглежда доста по забележително и бие на очи.. И тези букви не са от 1 шрифт, аз съм се мъчил да ги рисувам, то си и личи де :)..

Вярно е че съм начинаещ, но смятам че на много хора четвъртият им дизайн с фотошопа е бил в пъти по-зле.

И кажете дали си струва да го кодирам този дизайн или е прекалено бозав...

ПС: съжелявам за правописа пиша го на бързо...

#11 tsvetkoff

tsvetkoff

Нов

• Потребители
  • 30 Мнения:

Публикувано: 02 March 2010, 00:17

трети не гледат, щото са достатъчно големи "про-та", за да се унижат така...

Такива няма на света. Пък ако щеш вярвай! :) Всеки си се "инспирира" (гадно звучаща думичка) от някъде.

#12 np09

np09

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 280 Мнения:

Публикувано: 02 March 2010, 00:55

абе и аз така си мислех, но като гледам някои "дизайни" просто не ми идва друго логично обяснение :)

И тези букви не са от 1 шрифт, аз съм се мъчил да ги рисувам

Да започнем с първо правило - шрифтове НЕ пипай ! :) Има предостатъчно оригинални и хубави такива, няма логика да ги рисуваш сам, това далеч не ти помага...освен, ако не си гуру в типографията :) Шрифтът не е сбирщина от буквички, а отделен вид дизайн, "наука" :)

Не се засягай, никой не цели да те обиди, просто си в началото и ти личи. Никой не се ражда научен все пак. Ако искаш честно мнение дали да се кодира това - не ... Успех :)

#13 predator93

predator93

Нов

• Потребители
  • 8 Мнения:

Публикувано: 02 March 2010, 17:46

абе и аз така си мислех, но като гледам някои "дизайни" просто не ми идва друго логично обяснение :)

Да започнем с първо правило - шрифтове НЕ пипай ! :) Има предостатъчно оригинални и хубави такива, няма логика да ги рисуваш сам, това далеч не ти помага...освен, ако не си гуру в типографията :) Шрифтът не е сбирщина от буквички, а отделен вид дизайн, "наука" :)

Не се засягай, никой не цели да те обиди, просто си в началото и ти личи. Никой не се ражда научен все пак. Ако искаш честно мнение дали да се кодира това - не ... Успех :)

Сега го направих с шрифт, по-добре ли е ?

Публикувано изображение

Много хора питах, които не рабират от дизайни а са просто потребители, които биха посетили сайта и всички казаха, че им харесва и е четливо. А в крайна сметка от обикновените потребители са ми целта... Вярно е че съм още начинаещ, но въпреки предупреждението ти да не го кодирам, ще направя обратното :) и ще го кодирам.

#14 Nothing

Nothing

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 492 Мнения:

Публикувано: 03 March 2010, 09:47

Сигурно си обичаш хрумката с птичката, може и да е добра но подходяща ли е за случая? Ако все пак държиш на нея, стилизирай я. Примерно използвай пак крилата за V-то а тялото само загатни или нещо такова ми ти . :)

#15 np09

np09

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 280 Мнения:

Публикувано: 03 March 2010, 20:28

Никой не ти е забранил да го кодираш, нито мнението ни е закон, с който трябва да се съобразяваш :) Това бяха само съвети. Шрифтът е по-добре, да :) Последно предложение от мен - 2 тона на синьото, червено, сивно с нюанси, черно и зелено...много са цветовете, ограничи ги до 2-3 :) Успех

#16 predator93

predator93

Нов

• Потребители
  • 8 Мнения:

Публикувано: 26 March 2010, 12:35

Здравейте, вече сайта е почти готов: Ето линк към него http://vicove.1gb.bg/, имам още работа, но мисля че не е много сполучлив. Но все пак дайте критики...

#17 coaster

coaster

Нов

• Потребители
  • 80 Мнения:

Публикувано: 26 March 2010, 22:24

Здравей, хищник! :)
Предполагам, че това си е твоя идея, но първо то ми се наби в очите - "Афтор" на новината.. Може би е за оригиналност, ако е така - извинявай!
Понеже си дал направо линк към сайта, а аз от дизайни не разбирам (само ми се струва, че големината на шрифта идва малко в повече), ще ти кажа кое ме издразни. Или не издразни, а както и да е думичката там :) Защо форумът не се отваря в нов (под)прозорец? Така препраща направо към него и сайта с вицовете се затваря. Надявам се разбра какво казвам, щото съм малко скарана с точните обяснения. Другото, което ми направи впечатление, са многото цветове, както каза и np09. Защо не опиташ да преправиш малко тоя вариант, но с по-малко тонове? Например само синьо, или само зелено? Сега ми прилича сякаш си взел 3 части от различни сайтове и си ги сглобил в твой дизайн.
ПП: Извинявам се, че половината ми коментар не се отнася за дизайна, а за функциите на сайта. :unsure:
Успех!
Публикувано изображение
Няма значение колко далеч ще стигнеш. Важното е да изпиташ удоволствие от всяка стъпка по пътя си.

#18 np09

np09

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 280 Мнения:

Публикувано: 26 March 2010, 22:49

И функциите са не по-малко важни :) Аз казах каквото имах по дизайна, но още нещо - подравни двустранно (или нещо подобно) текста в "Начало" и "Реклама". Рядко (почти никъде) не се използват центрирани текстове и явно има защо. За да си позволиш да му дадеш center, трябва да си мнооого навътре в материала и да имаш основателна причина да го направиш. Съгласна съм за новия прозорец на форума. И някакси не ми се връзват светлите тонове в сайта и това черно във форума...като някой пиратски торент изглежда, може би и заради жълтия триъгълник горе :)
Синьото във футъра различно ли е от това в хедъра или на мен така ми се струва?

#19 mitko_uz

mitko_uz

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 282 Мнения:
  • Точки:5

Публикувано: 28 March 2010, 09:16

Здравей!

Защо не направиш нещо по-различно, по-оригинално като дизайн. Такъв дизайн се среща много често и така сайта няма да се запомни от потребителите.
Сега малко критика:
1). Бутоните са огромни. Никой не обича толкова големи бутони. Направи ги по-стилни.
2). Хедърът е празен. Имаш само едно лого, което пък и не съвпада с идеята на сайта. Преди да започнеш работа помисли малко, направи си план, скица на сайта...
3). Контейнерите, съдържащи информация са доста големички.
4). Текстът също е голям и подравняването му не е добре.

Това е от мен. Надявам се да съм бил полезен.

Успех! ;)
Saul Hudson SLASH is the guitar GOD!!!

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители