Прехвърляне към съдържание

Снимка

Здравейте ! Имам един проблем....

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 predator93

predator93

Нов

• Потребители
  • 8 Мнения:
  • Точки:0
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 15 March 2010, 20:00

Здравейте всички! В момента правя сайт за вицове(поне се мъча), не е кой знае какво, но ми е от първите проекти и искам да го направя добре... Направих дизайна, кодирах го и стигнах до момента в който трябва да напиша системата. Така направих база данни, направих да могат да се качват вицове, и почнах да правя страницата с визоализирането от базата данни. И тука дойде проблема: Когато кача виц, който е на 1 ред е добре, но когато сложа виц на 2 реда, вместо да го изкарва на 2 реда както е в базата данни то го слива на 1 ред. Мислих мислих и се сетих за тага <pre>.
И тъкмо се зарадвах, че е станало и когато качих виц с много дълъг ред и ми се разшири дизайна .... ето снимка.

Публикувано изображение

Та въпроса ми е как да направя, така че като се визоализира даден виц да го изкарва както си е в базата данни, смисъл секи ред да си е както трябва, без да ми слива редовете на 1 или да ми се разширява дизайна.
ПС: Извинявам се за правописните грешки. Искрено се надявам, някой да ми помогне с този проблем... Ако не ми разбирате въпроса пишете да го обесня с повече снимки.

#2 magadanski_uchen

magadanski_uchen

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 108 Мнения:
  • Точки:3

Публикувано: 15 March 2010, 22:50

Първо - махни <pre> тагът - неговият смисъл е друг.

Изкарвай текста на вицовете с функцията nl2br().
За да имаш нови редове в HTML трябва да използваш <br />.
Като въвеждаш вицовете в базата данни, просто слагаш знак за нов ред, който обаче в HTML се представя просто с празно място (като даже се показва само по едно, ако имаш няколко поредни).
Функцията nl2br замества знака за нов ред с <br /> таг.

Не знам точно какъв е кодтъ ти, но ако ползваш нещо от сорта на:
<?php
echo $vic;
?>
Трябва да го преправиш на:
<?php
echo nl2br($vic);
?>

Ако не си добре запознат с въпроса ти препоръчвам и да потърсиш в Google нещо по въпроса за whitespace в HTML.

#3 predator93

predator93

Нов

• Потребители
  • 8 Мнения:
  • Точки:0

Публикувано: 16 March 2010, 09:51

Първо - махни <pre> тагът - неговият смисъл е друг.

Изкарвай текста на вицовете......

Искрено ти благодаря, помогна ми много. Като стане сайта готов, може да го дам да го видиш :D (не че е кой знае какво).

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители