Прехвърляне към съдържание

Снимка
- - - - -

Постоянна работа или фрийланс?

• Please log in to reply
77 replies to this topic

#51 Off

Off

Редовен член

• Артисти
  • ПипПип
  • 393 Мнения:
  • Точки:14
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 04 June 2010, 10:33

Подкрепям Михайлов!
Аз предпочитам за България постоянната работа и забежки по странични задачи. (: Ако е с по-свободен режим като на bile, още по-добре. И то не само за относителната сигурност, все пак за 3 човека се грижа, а и за по-различната атмосфера в колектива.
Иначе младежкия плам е хубаво нещо. С негова помощ са направили Хаинбоаз. Ама то е друга история. (:

Успех!
Публикувано изображение
"Суди, дружок, не свыше сапога!"

#52 ayanakiev

ayanakiev

Стар?!?

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 702 Мнения:
  • Точки:0

Публикувано: 04 June 2010, 13:06

ОКей - ше си говориме с примери.
Понеже сте млади и пробивни и преуспели я ми намерете работа на 90% от действащите до нова година дизайнери в Бургас.
Понеже там такъв процент от агенциите фалира. И мои хора ми казват ква тъцна гледка е всекиденвно да минават хора да си търсят работа при тях а те просто да са оцелели на шано.
Обяснете им на тез бургазлии дето цитирам "най-креативните и големи агенции фалираха" как от тях зависи да си намерят работа и как в тях е проблема.
Тоя наивистичен подход че си хванал господ за ташаците НЕ намира работа.
Обстоятелствата го правят. Късмета. Подходящият момент. Не личните възможности за светне в тъмното за да те забележат кат морски фар навътре в морето.
Няма такъв филм - работиш на кофти място следователно си виновен. Не може 5 милиона българи да грешат. Останалите няколко стотин хиляди са просто егоистични наглеци.

При положение, че на всеки ъгъл има рекламна агенция - нормално е много от тях да потънат. В Сливен също се получи така... НО... но тва си беше златен момент за много хора - кой си спи - нека си спи...
Не не съм хванал господа ти... нито аз нито бургазлиите. Ако имат желание да ги бъде - твоят господ трябва да държи тях, а не те него.
Работиш там където ти си кандидатствал за работа. Работиш при условията с които си се съгласил.
И не може при няма и 8 милиона общо население, да слагаш 5 милиона като хора попадащи в категория, в която могат да изкажат мнение.
егоистични биле, "наглеци" биле... за тебе всеки, който е доволен от живота си е кофти тип а ? Типично по български - "Аз може да нямам, ама искам и комшията да няма".

"Обстоятелствата го правят. Късмета. Подходящият момент. Не личните възможности за светне в тъмното за да те забележат кат морски фар навътре в морето."

чакай си късмета брато, докато ти го чакаш - другите работят :)
Не сме народ, не сме народ, а мърша,/ хора, дето нищо не щат да вършат./ Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!/ "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас./ И не знаем, не можеме, не щеме/ да работим за себе си със време./ Само знаем и можеме, и щеме един други злобно да се ядеме.../ Помежду си лихи, буйни, топорни,/ пред други сме тихи, мирни, покорни.../ Все нас тъпчат кой отдето завърне,/ щот сме туткун, щото не сме кадърни.../Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -/ а всякому мерамът е развала...
Не сме народ! Не сме народ, а мърша, пак ще кажа и с това ще да свърша. П.Р. Славейков

#53 Nothing

Nothing

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 492 Мнения:

Публикувано: 04 June 2010, 13:14

Големи глупости плещиш Янакиев. Нито живота явно познаваш, нито хората. Относно Михайлов, аз лично друг човек дето да бачка като него по 12 часа на денонощие, както е на служба, май не познавам. Въпреки обстоятелствата!

п.п.Да ви пикая на форумните глупости.

#54 niki michailov

niki michailov

hate matters

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 2205 Мнения:
  • Точки:6

Публикувано: 04 June 2010, 13:16

Тоя възглед съм го виждал и преди.
Ма вероятно досега не си бил съкращаван (да кажеме) - тоест да не засиви от тебе.
Щот идва и един такъв момент.
С такава настройка обаче демонстрираш явно неуважение към всички които не им е провървяло - включително и много кадърни - и да кажеме по-кадърни и от тебе хора - пишещи в тоя форум. Тая форма на наглеене отминава когато живота ти отнесе няколко шамара. Не можеш да си винаги победител, уважавай и загубилите щото явно не знаеш на тях кво им е.
Разбирам накъде биеш и ти и онова 20+ мега-преуспяващо-фрийленс създание. Обаче успеха понякога не помага а извращава.
Времето ше си покаже. Мене не мие в целите да се опитвам да ти наложа мироглед, не се опитвайте и вие.
Както каза Янакий - не питай старило, питай патило - патило примерно попадало на кофти места, патило, лъгано, недоплащано и отишло от трън на глог.
Не знаеш от коя страна на улицата ще се озовеш утре. Тез партийните прокламации ги остави. Хората познават хора - понякога за добро ма понякога за лошо.
Ако ще си ги мериме, най-големия е онзи който е инфектиран...

#55 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 04 June 2010, 13:21

Подкрепям Off,който няма нужда от подкрепа. :)
едит: последния пост на ники,също
Darth_Vader

Хора,аз се опитвам от седмици да се изрежа,но косата ми е къса (момиче съм) и постоянно е наежена,как да я изрежа много ми е трудно.

#56 ayanakiev

ayanakiev

Стар?!?

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 702 Мнения:

Публикувано: 04 June 2010, 13:30

ах дали не съм бил... 1вата ми сериозна работа знаеш ли де беше... в СБА... чирак... не си мисли че съм се родил с клавиатурата в ръце.
Не си сравнявам компетенциите с който и да било тука, просто не съм такъв тип, които ме познават могат да си ти го кажат :)
Шамари от живота съм видял достатъчно... - научил съм доста от тях, и за това в момента ми е такова мнението. Колкото до уважението - независимо дали си с пари/без, победите, съкратен - ако си си заслужил уважение - ше го получиш.
иначе браво за дванадесетте часа :) повече такива хора ни тряат....
"партийни прокламации" - изобщо не им е мястото в контекста, но както и да е:)
вярно, хората познават хора... Аз лично ще се радвам да ти помогна ако ти потрябва помощ, както и ще се радвам ако ми потрябва да мене ти да помогнеш... но тва са странични теми, с които единствено оспамваме...

все още съм си на мнение че постоянната работа тряабва да се съчетава с нещо допълнително...
Не сме народ, не сме народ, а мърша,/ хора, дето нищо не щат да вършат./ Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!/ "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас./ И не знаем, не можеме, не щеме/ да работим за себе си със време./ Само знаем и можеме, и щеме един други злобно да се ядеме.../ Помежду си лихи, буйни, топорни,/ пред други сме тихи, мирни, покорни.../ Все нас тъпчат кой отдето завърне,/ щот сме туткун, щото не сме кадърни.../Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -/ а всякому мерамът е развала...
Не сме народ! Не сме народ, а мърша, пак ще кажа и с това ще да свърша. П.Р. Славейков

#57 wsar

wsar

Нов

• Потребители
  • 26 Мнения:

Публикувано: 04 June 2010, 14:13

В момента, обаче, съм 100% сигурна в това, което говоря.

Народа е казал: Голям камък хвърли, голяма дума не казвай...

Когато човек има желание, възможност и постоянство - нещата стават

Това клиширано изречение е използвано толкова често от хората, че те вече, дори не вникват в смисъла му… Ако се върнем на твоята позиция, че „обстоятелствата се определят от избора”, тогава на думичката “възможност” в изречението, какъв и е смисълът. Аз явно не съм много в час, ама знам само, че понякога възможността се определя именно от обстоятелствата. Знам също, че много често на хората им се налага да направят своя избор съобразявайки се с обстоятелствата. И той обикновено не е този за когото са мечтали цял живот. Всъщност ако си на 16-20 г. и единствената ти грижа е да си покриеш разходите за диско и кафенце с приятели, изборът е много лесен. Но ако на главата ти висят сметки, кредити за изплащане на жилище и други-и други, да не изброявам. Ако освен за себе си трябва да се грижиш и за други хора, които разчитат на теб, както и още много др. условности, ще те питам колко лесно се вземат някои рискови решения.

Типичен пример от онзи ден - един човек пуска над 30 CV-та, без изисквания за заплата, обаждат му се за 2 интервюта и не го взимат никъде накрая. Друг пуска 2 CV-та с категоричен минимум 2,500лв чиста заплата и е одобрен и за двете позиции над тази сума

Извини ме, ама това верно ме развесели :D Тоя филм по американски сценарий ли е?

По принцип оптимизмът не е лошо нещо и доста помага при справянето с проблемите, но не трябва да се предозира, щото после разочарованията се преглъщат по-трудно. :)

P.S. @yanakiev - Заемаш позиция, в която ми се струва, че не си много убеден. Ако пък си, то е явно, че не си я премислил добре. Умен човек ми се видиш, не се забрЪквай.
По-добре в АДА сред хищниците отколкото в РАЯ сред жертвите им.

#58 piell

piell

Пиянка

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 653 Мнения:

Публикувано: 04 June 2010, 14:34

Добре де, останах с впечатлението, че не сте съгласни с тази сентенция:

Когато човек има желание, възможност и постоянство - нещата стават.

Обяснете ми само защо. Лично за себе си мога да премахна желанието, ама няма да съм аз тогава :rolleyes:
AVATEK - Студио за разработка и поддръжка на уебсайтове
Уеб студио на програмист на свободна практика. Създаване и поддръжка на уебсайтовe, интернет магазини, каталози и много други. Лично отношение към клиента.

http://avatek.bg

#59 Battleman

Battleman

Ветеран

• Потребители
  • ПипПипПипПип
  • 912 Мнения:
  • Точки:3

Публикувано: 04 June 2010, 15:03

Е хубу де, имам си желанието, възможността и постоянството, ама сега седя без платена работа, студентчи бедно, дето се вика. И к'во излиза, появиха се нек'ви нови променливи.

Публикувано изображение

#60 piell

piell

Пиянка

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 653 Мнения:

Публикувано: 04 June 2010, 15:08

... имам си желанието, възможността и постоянството, ама сега седя без платена работа ...

:blink:

студентчи бедно

Ма то не е задължително, бе градски. :ph34r:
Уеб студио на програмист на свободна практика. Създаване и поддръжка на уебсайтовe, интернет магазини, каталози и много други. Лично отношение към клиента.

#61 Battleman

Battleman

Ветеран

• Потребители
  • ПипПипПипПип
  • 912 Мнения:

Публикувано: 04 June 2010, 15:37

Ма то не е задължително, бе градски. :ph34r:

Ми не е я, ама де ще ходиш? Тоя пропадналия град нищо не предлага освен брамани и сервитьори. А туй, с което искам да се занимавам, го няма? Има две обяви, ама седя и чакам. =)

Публикувано изображение

#62 Nothing

Nothing

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 492 Мнения:

Публикувано: 04 June 2010, 15:54

Има две обяви, ама седя и чакам. =)

Ам за бой си. Ти пак си чакай, ама бачкай, ако се наложи каквото и да е. Вервай ми няма по-хубаво от това да си независим финансово. Аз 8 години съм била сервитьорка, почти няма по-отвратителна професия от тая, да ти се мазнят по нощите всекви пияници и да им търпиш мъргазите. Ай успех! :)

#63 np09

np09

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 280 Мнения:

Публикувано: 06 June 2010, 14:58

Всеки с мнението си, нищо против нямам :) Едно е да си кадърен, обаче, друго е да си умен. Супер кадърни хора стоят без работа или са на ниско платена. Защото не са достатъчно умни или находчиви, за да я търсят където трябва и да се развиват. Ако говорим за оцеляване и си живееш от средната заплата - какво лошо има да си на договор? Но тогава нямаш право да се оплакваш, че работодателят ти е виновен. Ако искаш реално да постигнеш нещо повече, си търсиш сам начините, никой не ти е длъжен.

Трябва първо да станеш достатъчно добър в областта си, второ да можеш да се промотираш, трето да не се оставяш да те манипулират. Ако "специалистите", оплакващи се от положението си, не ги могат тези 3 неща, какво са тръгнали да обясняват?!

Е хубу де, имам си желанието, възможността и постоянството, ама сега седя без платена работа, студентчи бедно, дето се вика.

Много хора сме студентчета, това не пречи :) Продава се продуктът, ако не можеш да създадеш качествен такъв или ти е ниска продуктивността - къде си тръгнал?

Off:

Що трябва да измерваме кой какъв е и защо е в пари?

това за парите го приех на майтап. Естествено, че не по тях се измерва. Просто в случая, говорейки за работа, логичното й следствие са парите, затова я вършим :)
Не се бори с конкуренцията... възползвай се от нея | Портал за домашни любимци

#64 Chizmar

Chizmar

Редовен член

• Артисти
  • ПипПип
  • 318 Мнения:

Публикувано: 06 June 2010, 16:10

Абе млади сте и ви е простено мисленето. Колкото и неправилно да е. Всеки трябва да измине пътя, да пробва, да се опари...
Някой успяват от раз, други не. Ама като цяло не си мислете, че за каквото сте учили - това трябва да работите. Това го има само в сънищата и приказките.

.:.
Публикувано изображение
Успехът често е единствената видима разлика между гениалността и лудостта

#65 Nelys Style Vista

Nelys Style Vista

Живее във форума

• Преводачи
  • ПипПипПипПипПип
  • 1129 Мнения:
  • Точки:69

Публикувано: 07 June 2010, 09:12

Всеки трябва да измине пътя, да пробва, да се опари...

Подкрепям! :)

Ако "специалистите", оплакващи се от положението си, не ги могат тези 3 неща, какво са тръгнали да обясняват?!

http://redor.bg/#/Article/id=467290

#66 piell

piell

Пиянка

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 653 Мнения:

Публикувано: 07 June 2010, 21:53

Кризата, та кризата, абе яяяяяяяяяяя .... търсене в България има повече отколкото предлагане :angry:

#67 np09

np09

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 280 Мнения:

Публикувано: 07 June 2010, 22:49

piell, дам...

С голяма част от статията съм съгласна "Промените изискват усилия. Които повечето хора не желаят...защото не обичат да се променят, не обичат да полагат усилия.
Промените вървят, а ние до колко се променяме?
Дали увеличаваме приноса си, за да получим повече?"

За това говорех...Начини има, усилия липсват :)

#68 Nothing

Nothing

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 492 Мнения:

Публикувано: 08 June 2010, 08:05

За това говорех...Начини има, усилия липсват :)

Ако детето ти иска да му купиш хеликоптер /образно казано разбира се/ и след дълги обяснения, че обстоятелствата не позволяват в момента да му купиш то ти казва "Начини има, усилия липсват". Това на шега. Ако си тежко болна и животът ти зависи от скъпо струващи лекарства и въпреки всичките усилия, които близките ти със сигурност ще положат, не могат да ти ги осигурят, това ли ще им кажеш "Начини има, усилия липсват". Обстоятелствата не зависят от нас, те просто се случват а ние се съобразяваме с тях. Не можем да избириме с какъв старт ще започнем животът си, защото вервай ми, раждаме се всички голи и дотам. На едни животът поднася шанса да са здрави и умни, спокойна среда за израстване и изграждане като личност, други започват животът с -. Понякога на човек му се случват изключително гадни неща, някой оцеляват въпреки това, други пропадат. Въпрос на избор? Да, но не само! Който е губил битка знае, колко е трудно да спечелиш война. Който парадира, че няма оправдание да загубиш битка, никога не е водил война. Понякога е геройство просто да се оцелее, независимо по какъв начин с постоянна работа или фрийланс.
Успех!

#69 Elbi

Elbi

ангел хранител

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1292 Мнения:

Публикувано: 08 June 2010, 08:54

+1 Нищенце!
И тук да вметна, нищо че може да ме помислите за идиот. Обичам си работата колкото и нископлатена и непрестижна е. Колкото и да са ми тъпи шефовете и да блика комунизъм от цялата въпросна... хммм... "организация". Дори се смятам за "успял" донякъде, нали успеха не се мереше само с пари. А най-интересното е че никога не съм се натискал за това, всичко е плод на проби, грешки, обстоятелства и чисти случайности. Да не изброявам... :)
...и понеже имал само прасета, замести петела с прасе, и ставаше по първи прасета...

#70 piell

piell

Пиянка

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 653 Мнения:

Публикувано: 08 June 2010, 18:10

Обичам си работата колкото и нископлатена и непрестижна е. Колкото и да са ми тъпи шефовете и да блика комунизъм от цялата въпросна... хммм... "организация".

Хм, сега като го каза се усетих, че и аз съм така, НО успял не мога да се нарека, поне не и в полето, където работя.

#71 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 08 June 2010, 20:55

Тая тема не се ли проточи повече отколкото заслужава?
I found serenity ...

Публикувано изображение

#72 np09

np09

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 280 Мнения:

Публикувано: 08 June 2010, 21:16

дам, проточи се...но поне форума живна малко

#73 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 09 June 2010, 10:17

..що да се е проточила?Хората си преценят дали ,или да не пишат :) .На мен ми е интересна темата,почнаха се появяват термини като "комунизъм" например.И всеки с неговата си истина и камбанария.По МОЕ време беше живнал повече форума :) :) :),дано не Ви липсва ^_^
Darth_Vader

Хора,аз се опитвам от седмици да се изрежа,но косата ми е къса (момиче съм) и постоянно е наежена,как да я изрежа много ми е трудно.

#74 np09

np09

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 280 Мнения:

Публикувано: 10 June 2010, 17:32

може да се сложи ограничение - по 20 поста на тема, който се вредил - вредил :rolleyes:

По казаното от Elbi - мисля, че да си успял значи да вършиш това, което искаш и да ти харесва, независимо колко пари ти носи :) И аз се чувствам най-успяла от работата като доброволец и "спонсорирането" на бездомни животни

#75 niki michailov

niki michailov

hate matters

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 2205 Мнения:
  • Точки:6

Публикувано: 11 June 2010, 12:35

Не усещаш ли че наглееш!
Ако ще си ги мериме, най-големия е онзи който е инфектиран...

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители