Прехвърляне към съдържание

Снимка
* * * * * 1 Гласове

Проблем с Photoshop CS5

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 AleksofT

AleksofT

Нов

• Потребители
  • 75 Мнения:
  • Точки:0
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 25 April 2010, 17:12

Здравейте.

Имам проблем с Photoshop CS5.Функцията за preview-то на четката ми е неактивно, каква може да е причината.

Ето за това става въпрос:
Публикувано изображение

И още нещо, тази функция Patch Match има ли я въобще в CS5, че никъде не успях да я намеря:
Публикувано изображение

#2 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 25 April 2010, 20:24

...пич, недей пуска такива скрийнове от интернет ...пусни твой си скрийн с твоя си проблем ... на това ,което си пуснал всичко си му е о.к ..
..ако не ти е активно,това което си мисля че питаш ,е защото:
"Някои функции с ускоряване от графичния процесор изискват поддръжка на Shader Model 3.0 и OpenGL 2.0 от страна на графичната подсистема."
..тази функция за твое съжаление влиза в тфа...
..второто дето питаш го има,този алгоритъм ...Content-Aware ...зависи какво ти трябва и какво искаш да направиш ..или търсиш в филл или търсиш чавка горе при хийлингчетка ...
Darth_Vader

Хора,аз се опитвам от седмици да се изрежа,но косата ми е къса (момиче съм) и постоянно е наежена,как да я изрежа много ми е трудно.

#3 AleksofT

AleksofT

Нов

• Потребители
  • 75 Мнения:

Публикувано: 25 April 2010, 21:05

Реших да покажа какво точно не ми работи.

Можели повече информация за това кои функции изискват Shader Model 3.0 и OpenGL 2.0?

А от това изречение "..второто дето питаш го има,този алгоритъм ...Content-Aware ...зависи какво ти трябва и какво искаш да направиш ..или търсиш в филл или търсиш чавка горе при хийлингчетка ... " нищо не ти разбрах.Може ли да направиш screenshot от къде се включва точно Patch Match?
Публикувано изображение

#4 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 25 April 2010, 21:29

...ще цитирам г-н Яначков "отговора на този въпрос знаят група съветски учени,които няма да намериш тука .." нещо такова беше
...кои точно функции го изискват можеш да си го намериш на търсачка,списъка е доста голям ,още от cs4 ...
...то и на Надето оттам и е проблема със назъбването при 50%, 25%, 12.5% ,ама кой да и каже...пък не е с cs5-цата
пач мач е партизанското име на Content-Aware,което е пръснато из цялата програма...,и недей ми слага + ,прави лошо впечатление :)
...хората се връзват и на такива клипчета:

Darth_Vader

Хора,аз се опитвам от седмици да се изрежа,но косата ми е къса (момиче съм) и постоянно е наежена,как да я изрежа много ми е трудно.

#5 piell

piell

Пиянка

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 653 Мнения:

Публикувано: 25 April 2010, 21:44

Аз ти сложих + ;)
AVATEK - Студио за разработка и поддръжка на уебсайтове
Уеб студио на програмист на свободна практика. Създаване и поддръжка на уебсайтовe, интернет магазини, каталози и много други. Лично отношение към клиента.

http://avatek.bg

#6 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 25 April 2010, 21:46

...сложи мезе...
Darth_Vader

#7 AleksofT

AleksofT

Нов

• Потребители
  • 75 Мнения:

Публикувано: 25 April 2010, 21:58

Кажи само в коя търсачка, защото нито в adobe, нито тук успях да намеря списък с функциите изискващи Shader Model 3.0 и OpenGL 2.0.Кажи ми ти къде прочете че за preview на четките изисква Shader Model 3.0 и OpenGL 2.0?!
A за пач мач не съм те питал дали е партизанско име на Content-Aware, а от къде се включва!

Пък "+" не съм ти слагал и няма и да ти сложа при такива не ясни обяснения!
Публикувано изображение

#8 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 25 April 2010, 22:05

..пич,от сто места се "включва" ..двете неща са едно и също,бре ... тоя скрийн дет си го дал от де го взе - пак там гледай ..имаш неква снимка,очертай,селектирай нещо си с ласото и натисни Delete ..на клавиатурата,не на монитора , и избери филл с контента :)..всичко ще е на едно място ,панел, чак при cs6 -цата
Darth_Vader

#9 AleksofT

AleksofT

Нов

• Потребители
  • 75 Мнения:

Публикувано: 25 April 2010, 22:54

Ок разбрах те, но ще се уточня, от клипа показват 4 функции.Мен не ме интересува Image Completion (Inpainting), а Image Recomposition (Reshuffling), Interactive Interface и Image Retargeting.За тях ако можеш ми обясни от къде включват.

Нещо никъде не прочетох къде в коя търсачка да търся, както и ти от къде си прочел, че preview на четките изисква Shader Model 3.0 и OpenGL 2.0.Също така искам да разбера от къде точно разбра че това меню ще бъде на един панел в CS6.
Публикувано изображение

#10 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 26 April 2010, 11:50

...пиша последно и се отказвам ..това клипче дето си го дал за пример - това е демонстрация .Недей се задълбочава в това клипче - това нещо,показано по този начин го няма в cs5.Не мога да разбера това нещо за кфо ти е?Седни и научи първо основните неща ,остави го тфа клипче на мира.Научи какво означава - interactive interface...ще се смееш какво си питал ..,изтрий cs5 и седни научи cs4 първо.Като те интересува чак толкова това клипче ,и тази технология - разбери кой е създал healing brush и принципа на работа ..всичко тръгва от него ...Хвани първата търсачка за ушите и напиши - content aware scaling cs4 - виж кое и как се прави,използването на маски по-конкретно.Това което гледаш на клипчето дет си дал са събрани нещата на едно място - всичките content aware функции,дет са пръснати из програмата и в cs5 включително,неща от vanishing point и liguify....щи дам пример - зелените линии са ти автоматични маски,да не се занимаваш да ги правиш както досега предварително ..при content aware-то
Darth_Vader

#11 AleksofT

AleksofT

Нов

• Потребители
  • 75 Мнения:

Публикувано: 26 April 2010, 13:17

Питам от любопитство, не че толкова ще го ползвам.

Защо си мислиш, че не съм научил основните неща?!
Колкото до interactive interface сигурно си прав че ще се смея какво съм ти писал, но нямам знания по английски език, затова просто ти написах каквото е на клипа, че да ме разбереш!
Какво искаш да кажеш с това "изтрий cs5 и седни научи cs4 първо" при положение че разлика почти няма?!

Въобще не ме интересува кой е създал healing brush, аз просто искам да знам как функциите показани в клипа работят в photoshop CS5!

Направи ако можеш едно показно как се работи с функциите от клипа.Направи видео урок как възстановяваш стара сграда и как чрез drag and drop местиш части от изображение и го свързваш с други части от него като по този начин да се образува ново изображение.

И още нещо... за пореден път не виждам да си написал от къде научи, че preview на четките изисква Shader Model 3.0 и OpenGL 2.0, както и че това меню щяло да бъде на един панел в CS6. Също така все още чакам да ми напишеш в коя търсачка да търся за това кои функции от изискват Shader Model 3.0 и OpenGL 2.0!
Публикувано изображение

#12 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 26 April 2010, 14:14

...боже,колко мъка има на тоя свят,боже ...казал Моканина,скубейки бялата лястовица...
Darth_Vader

#13 Chizmar

Chizmar

Редовен член

• Артисти
  • ПипПип
  • 318 Мнения:

Публикувано: 26 April 2010, 18:16

...че preview на четките изисква Shader Model 3.0 и OpenGL 2.0,

Ами казано по друг начин - нова видеокарта :rolleyes:
Световна конспирация срещу измъчените ни инвестиции, дето светят на бюрото.

.:.
Публикувано изображение
Успехът често е единствената видима разлика между гениалността и лудостта

#14 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 26 April 2010, 18:57

... сам казва,че няма го ползва ... само художник като теб може да му обясни,че няма смисъл това превю на четката ...на ръката си ли вярва,или на компа и некво си превю...
Darth_Vader

#15 AleksofT

AleksofT

Нов

• Потребители
  • 75 Мнения:

Публикувано: 26 April 2010, 20:15

От коментарите само доказваш, че си лъжец опитващ се да се прави на интересен!

@Chizmar то е ясно, че ако е наистина изисква Shader Model 3.0 и OpenGL 2.0 трябва нова видео карта.Обаче @rumenpenev_ps не може да ме убеди в това, а само лъже.

Може би наистина няма да го ползвам, но просото ме дразни че не работи.А в preview има смисъл особено ако не работиш с таблет, а с мишка.
Публикувано изображение

#16 Chizmar

Chizmar

Редовен член

• Артисти
  • ПипПип
  • 318 Мнения:

Публикувано: 26 April 2010, 20:35

Ами за парите които вземат адуб, нищо ново не дават. Пък и няма какво повече да се измисли, освен смяна на няколко икони с по-гъзарски такива, вкл. и превю на някой ефект. Младите трябва да се зарибяват някак и това е един начин. Ама той си е пряко свързан с друг проблем - непременно нов комп! Нещо напълно излишно за такива елементарни нововъведения.
Аз и затова изхвърлих CS5, Painter XI, новите максове, както и Zbrush 3, Autodesk Mudbox и т.н. които освен че тежат по 5 тона ми искат нови драйвъри на иначе якото ми видео, или направо нова видеокарта (Mudbox), само и само за да изобразяват на екрана ми базови неща, каквито има и в предната версия на тези софтове.
Какво да ти кажа - не се ядосвай че ти няма нещо на десктопа сега, то ще се появи утре и тогава ще си кажеш - "абе баси, това ли било, очаквах нещо повече..." Радвай се на наличното, както и на гаджето, защото то дава най-доброто превю на нашия инструмент, който никакъв адубски не може да замести ;)
И хайде със здраве, натоварени с успехи на бюрото (и в леглото)и по-леката, че навсякъде има бяла перушина и се чудя дали са останали бели лястовици още за скубане...

.:.
Публикувано изображение
Успехът често е единствената видима разлика между гениалността и лудостта

#17 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 26 April 2010, 20:38

"@rumenpenev_ps не може да ме убеди в това, а само лъже." - недей плачка,щото и аз ще се разплача ...и ще плачкаме заедно ,УСПЕХ В ЖИВОТА,с рисуването с мишка - тоже
..не стига съм прост ,ми и лъжа ..еви му майката
Darth_Vader

#18 AleksofT

AleksofT

Нов

• Потребители
  • 75 Мнения:

Публикувано: 26 April 2010, 20:56

Ae ей смешник, сега защо ме караш да спамя!

Друго не успя да измислиш та реши да пишеш простотии, отиди в някой друг форум да си пробутваш лъжите!
Публикувано изображение

#19 Battleman

Battleman

Ветеран

• Потребители
  • ПипПипПипПип
  • 912 Мнения:
  • Точки:3

Публикувано: 26 April 2010, 21:01

Абе к'ви CS5-ци, к'ви работи? Аз сега съм си на CS4-ката само защото Portable версията е на размер по-малък от CS3-ката.

Публикувано изображение

#20 Elbi

Elbi

ангел хранител

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1292 Мнения:

Публикувано: 27 April 2010, 11:38

Позачистих, приемете това като жълт картон. И Фнимателно моля, не ми влизайте в кафевия списък! ;)
...и понеже имал само прасета, замести петела с прасе, и ставаше по първи прасета...

#21 AleksofT

AleksofT

Нов

• Потребители
  • 75 Мнения:

Публикувано: 29 April 2010, 10:57

Благодарение на @starsssss разбрах, че preview се включва като отидете на:

Edit ---> Preference ---> General ---> Performance

GPU Settings
и под него се маркира Enable OpenGL Drawing

И ще си позволя да цитирам коментара и за Patch Match:

Тези нови инструменти (PatchMatch, Image Recomposition (Reshuffling), Interactive Interface , Image Retargeting ), за които иде реч са всъщност ко-лабораторен проект между Adobe, Princeton University, и University of Washington представен миналата година през август в Ню Орлеънс. Краткото видео, което обсъждаме всъщност преставлява синтезирана програма, с която се цели единствено представянето на алгоритмите (PatchMatch, Image Recomposition (Reshuffling), Interactive Interface , Image Retargeting ) и функциите, с който става възможен процесът на действие... тези алгоритми са вградени във функцията "Content Aware Fill", за това няма да намерим такава отделна програмка или плъгин, с която да правиме магии. От Адобе замислят да пуснат и самата синтезирана програма, но още няма официална дата, знае се само, че ще е на платформа, която се изплозва от InPaint на Teorex.

Публикувано изображение

#22 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 29 April 2010, 11:36

преди да питаш що не ми работи еди кво си - първо го включи ,било бойлера,печката..там врътни ,натисни ключа....виж какво,следващия път провери има ли ток,щепсъла ,нали. ..
"Тези нови инструменти (PatchMatch, Image Recomposition (Reshuffling), Interactive Interface , Image Retargeting ), "
"алгоритмите (PatchMatch, Image Recomposition (Reshuffling), Interactive Interface , Image Retargeting ) и функциите, с който става възможен процесът на действие... тези алгоритми са вградени във функцията "Content Aware Fill"
..недей пейства първата глупост на която си попаднал ..ама наистина недей ...
.. няма го разбереш ,даже и на бг да беше цялото инфо
Darth_Vader

#23 AleksofT

AleksofT

Нов

• Потребители
  • 75 Мнения:

Публикувано: 29 April 2010, 20:08

За пореден път много знаешь, мелко плаваешь

Ти ако знаеш от къде се пуска OpenGL, нямаше да пишеш празни приказки, а директно щеше да го напишеш.

Твърдиш че пиша глупости, а не можеш да ме опровергаеш.

А този документ който си споделили не ми и трябва да го разбирам, аз това което исках да знам го научих.
Публикувано изображение

#24 Battleman

Battleman

Ветеран

• Потребители
  • ПипПипПипПип
  • 912 Мнения:

Публикувано: 29 April 2010, 20:18

Никъде не си питал как се включват тези простотии. То и е близо до акъла, че е в Преференциите...

Публикувано изображение

#25 AleksofT

AleksofT

Нов

• Потребители
  • 75 Мнения:

Публикувано: 29 April 2010, 20:23

Как да не съм питал?!

Имам проблем с Photoshop CS5.Функцията за preview-то на четката ми е неактивно, каква може да е причината?

И преди да задам въпроса си тук, погледнах в настройките обаче нищо не намерих, затова реших да ви попитам.
Публикувано изображение

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители