Прехвърляне към съдържание

Снимка
- - - - -

Моля за Вашето мнение!

• Please log in to reply
54 replies to this topic

#1 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:
  • Точки:0
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 26 May 2010, 11:12

:) Здравейте! Правя проучване ,какво им е трудно на хората да отделят от един фон и да го сложат на друг.С две думи - какво мислите,че е трудно да се изреже от дадена снимка.
Темата няма за цел да засегне,злепостави или обиди никого.В тоз ред на мисли можете да започнете така : "една комшийка ми каза,че й е трудно да изреже ...","чух в трамвая ...."
Благодаря предварително за всяко едно мнение.Ако желаете,може да пускате снимков матрял ...(това не се отнася за Янакиев !)
Също така,можете да пробвате,ако имате време и Ви се занимава,да изрязвате обектите от евентуално пуснатите снимки.Ако са по-големи от 128/128,нали ...
Darth_Vader

Хора,аз се опитвам от седмици да се изрежа,но косата ми е къса (момиче съм) и постоянно е наежена,как да я изрежа много ми е трудно.

#2 7an3r

7an3r

Нов

• Потребители
  • 46 Мнения:

Публикувано: 26 May 2010, 11:25

най-трудноо е да се изреже коса, поне за мен :D

#3 ayanakiev

ayanakiev

Стар?!?

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 702 Мнения:

Публикувано: 26 May 2010, 12:12

...(това не се отнася за Янакиев !)

Дискриминираш а :)
Не сме народ, не сме народ, а мърша,/ хора, дето нищо не щат да вършат./ Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!/ "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас./ И не знаем, не можеме, не щеме/ да работим за себе си със време./ Само знаем и можеме, и щеме един други злобно да се ядеме.../ Помежду си лихи, буйни, топорни,/ пред други сме тихи, мирни, покорни.../ Все нас тъпчат кой отдето завърне,/ щот сме туткун, щото не сме кадърни.../Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -/ а всякому мерамът е развала...
Не сме народ! Не сме народ, а мърша, пак ще кажа и с това ще да свърша. П.Р. Славейков

#4 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 26 May 2010, 16:23

..еми,такова, да не загубим детската еудитория,пък и не само..
о.к предложение 1-коса!
защо точно коса? пусни снимка да видим защо коса е трудно ...има ли значение цвета на косата,фона на който е тази коса ...как изрязваш коса ? по кой начин? и крайния резултат какъв е?
Darth_Vader

Хора,аз се опитвам от седмици да се изрежа,но косата ми е къса (момиче съм) и постоянно е наежена,как да я изрежа много ми е трудно.

#5 Battleman

Battleman

Ветеран

• Потребители
  • ПипПипПипПип
  • 912 Мнения:
  • Точки:3

Публикувано: 26 May 2010, 17:00

Няма лесен и труден начин, всичко си зависи от фона. :)

Публикувано изображение

#6 7an3r

7an3r

Нов

• Потребители
  • 46 Мнения:

Публикувано: 26 May 2010, 19:42

Публикувано изображение
Ами това според вас лесно ли е ?

Значи трудна е защото не може с селект и делете да се работи! И почти няма значение цвета на косата. Аз лично като изрязвам коса не ползвам един начин, а няколко (зависи от фона разбира се)

#7 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 26 May 2010, 20:05

...утре ще се пробвам да го изрежа,много съм добър с гумата!На какъв фон да го преместя? ...малко изображение,горе дясно леко ще затрудни...
Darth_Vader

#8 Battleman

Battleman

Ветеран

• Потребители
  • ПипПипПипПип
  • 912 Мнения:

Публикувано: 26 May 2010, 20:17

Такова изображение се изрязва със слоева маска.

Edit:

Публикувано изображение

Работа за няколко минути.

Всичко си зависи и от фона, върху който ще се слага изрязания обект. Ако източникът на светлина на фона е съвсем различен от източника на изрязания обект, например, то сами можете да си представите колко качествено ще стане всичката тая мацаница.

Публикувано изображение

#9 7an3r

7an3r

Нов

• Потребители
  • 46 Мнения:

Публикувано: 26 May 2010, 22:43

само не мне ли ми се струва или детенцето оплешивя :D :lol:

П.П ето защо е трудно да се изрязва коса :P

#10 np09

np09

Редовен член

• Потребители
  • ПипПип
  • 280 Мнения:

Публикувано: 26 May 2010, 23:00

не само е оплешивяло, но и ушичките му са като на извънземно :) И аз съм за косата - ад!
Не се бори с конкуренцията... възползвай се от нея | Портал за домашни любимци

#11 Battleman

Battleman

Ветеран

• Потребители
  • ПипПипПипПип
  • 912 Мнения:

Публикувано: 26 May 2010, 23:13

За това казах, че е за няколко минути. <_<

Показах само, че това ще е най-добрият метод. Другото вече е малко игра с четката и левелите...

Публикувано изображение

#12 7an3r

7an3r

Нов

• Потребители
  • 46 Мнения:

Публикувано: 27 May 2010, 08:30

http://www.youtube.com/watch?v=Vqg4m2q2eek
Masking with Channels това е най-добрият и качествен начин

Не мога да се съглася с теб Battleman, че това е най-добрият метод :blink:
ако беше такъв горкото детенця нямаше да оплешивее и прилича на извънземно :lol: :D

#13 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 27 May 2010, 09:33

...мдааааа,аз не съм питал нито как се изрязва,нито колко начина има,нито искам разни клипчета от нета ...конкретно това е пълна отврат,не го разбирам изобщо,Дик не го любя още от уроците му за cs3-ката...
питам и ми е интересно какво Ви е трудно за изрязване,пуснете снимки,пуснете фон на който да се сложи ,след като се изреже ...който,и ако желае да се пробва да изреже...лафове от сорта - така се изрязва,онака се изрязва,с мацка се прави,без мацка ...с левели се прави,с плевели се прави...Интересни са ми коментари относно трудни обекти за изрязване,кои са такива и защо,не приказки или клипчета как се прави.Вместо да се лафи,как се прави - пуснете резултат!В това клипче къде има краен резултат?...преди -след.И много моля,вместо да има коментари от сорта" детито нещо оплешивяло" - пуснете Вие,Вашият опит.И пуснете ФОН,за да може който иска да се пробва да изреже ,да го слосложи на този фон.Така и всички резултати ще са на един и същи фон и по-обективно да се прецени - кой резултат евентуално е по-добър,после да се лафи за начини,методи,уроци ,някой ако иска ...
Пуснете фон,ще пусна днес моя опит за изрязване,само и единствено с гумата,а и урока е на български,някой ако му хареса резултата и иска урок.
Резултат до тук - коса 2 гласа.
np09-добро око.
Darth_Vader

#14 piell

piell

Пиянка

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 653 Мнения:

Публикувано: 27 May 2010, 09:56

За коса още един глас, въпреки че не съм спец в изрязването. И един глас за листа.
AVATEK - Студио за разработка и поддръжка на уебсайтове
Уеб студио на програмист на свободна практика. Създаване и поддръжка на уебсайтовe, интернет магазини, каталози и много други. Лично отношение към клиента.

http://avatek.bg

#15 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 27 May 2010, 10:14

...по даденото клипче,който му се губи време,може да пробва,листа - какви листа?
Публикувано изображение
Darth_Vader

#16 ayanakiev

ayanakiev

Стар?!?

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 702 Мнения:

Публикувано: 27 May 2010, 10:24

1 глас за вълна!

както и да е... и кво ще стане като разбереш кое им е трудно на хората да го режат ?
едни им е трудно коса, други трева...трети - сюнети...

толкова да съм изпростял че да не мога да хвана смисъла на темата... нз, мене темата ми се струва проста... :)
Не сме народ, не сме народ, а мърша,/ хора, дето нищо не щат да вършат./ Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!/ "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас./ И не знаем, не можеме, не щеме/ да работим за себе си със време./ Само знаем и можеме, и щеме един други злобно да се ядеме.../ Помежду си лихи, буйни, топорни,/ пред други сме тихи, мирни, покорни.../ Все нас тъпчат кой отдето завърне,/ щот сме туткун, щото не сме кадърни.../Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -/ а всякому мерамът е развала...
Не сме народ! Не сме народ, а мърша, пак ще кажа и с това ще да свърша. П.Р. Славейков

#17 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 27 May 2010, 11:07

..любопитно ми е ..,щото се оказва че нещо просто като изрязване на обект от един фон и местенето му на друг,е просто и лесно само на приказки,а да се направи е друго нещо ...а да се изрязва(селектира) е едно от първите и основни неща в програмата ...
та ако науча нещо ново,относно изрязването,например в тази темичка,ще ми е от полза
брата пуска разни мои изрязвания в друг форум,да чуя професионално мнение,да видя дали някой може да изреже дадено нещо по начина ,по който аз съм го направил ...нищо,един не се нави да пробва ...тук поне един се престраши,въпреки коментарите после ...
..любопитно ми е кой,как изрязва и какъв е крайния резултат ...,щото фотошоп не знае и разлика не прави,кое е коса,кое е трева,кое е листо..
Darth_Vader

#18 piell

piell

Пиянка

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 653 Мнения:

Публикувано: 27 May 2010, 11:58

Ето пример: Публикувано изображение
Ми, на мен не ми е лесно. Даже бих казал, че ми е тежко :lol:
AVATEK - Студио за разработка и поддръжка на уебсайтове
Уеб студио на програмист на свободна практика. Създаване и поддръжка на уебсайтовe, интернет магазини, каталози и много други. Лично отношение към клиента.

http://avatek.bg

#19 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 27 May 2010, 12:22

Принципно не се занимавам с глупости - ама явно много ми идва скуката :D
Публикувано изображение

Ако има желаещи може да обясня какво съм му правила на горкото дете :) Косата е трудна за изрязване наистина, но има неща, които просто няма как да се изрежат добре. Човек си преценя кое и как. Но когато картинката позволява все пак с малко повече игра става всичко :)
I found serenity ...

Публикувано изображение

#20 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 27 May 2010, 12:42

..Наде,топлоооо ..топлооооо :)
Пиеля,надявам се да се шегуваш,не искаш изрязани листата от тревата,нали? За изрязване на небето става дума?Ако е за небето - грабваш гумата и просто триеш синия цвят.Лесно и бързо.Махаш синия цвят,това е.Много лесен начин.
Darth_Vader

#21 7an3r

7an3r

Нов

• Потребители
  • 46 Мнения:

Публикувано: 27 May 2010, 13:10

serenity аз бих искал да кажеш ...

#22 serenity

serenity

Стар вълк

• Артисти
  • ПипПипПип
  • 707 Мнения:

Публикувано: 27 May 2010, 14:10

Ами тъй като ще ми е доста трудно да обясня само с думи ( а и ще бъде дъъъълго обяснение) :D - ще се опитам тия дни да направя един видео урок по тая картинка и да я изрежа наново. Така ще е най-добре. Ще го кача някъде и ще сложа линк тук.
I found serenity ...

Публикувано изображение

#23 niki michailov

niki michailov

hate matters

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 2205 Мнения:
  • Точки:6

Публикувано: 27 May 2010, 16:18

Трудни за изрязване са неща дето не можеш да различиш ясно от фона.
Предмети с много детайл и едновременно с това ДОФ по ръба на места.
Граници в които има колър френджинг (приемане на цветови стойности от фона по ръбовете на обекта)
И разбира се прозрачни и рефлектиращи обекти - щото почва едно чистене...

Така че избери си и се специализирай :)
Ако ще си ги мериме, най-големия е онзи който е инфектиран...

#24 rumenpenev_ps

rumenpenev_ps

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 618 Мнения:

Публикувано: 27 May 2010, 16:25

...е,аз как обясних с две думи за гумата...?
..иначе при обновяването на сайта и форума,засякох нейде на Бъбса едно съобщение,че може да се пускат и уроци на видео,освен текстови тука ...обаче не съм засичал такъв урок ,мога и да греша,ако не - ще си имаме прощъпулник !
..поздравления за 7an3r,че си поиска,пък Надето ако отдели време и направи - поздравления и за нея.
...с риск да стана досаден,ама аз съм си такова ... пускайте примери,моля Ви ...ето,Пиеля вече няма проблем с листа..
едит:niki,как би се справил с "колър френджинг " конкретно при снимката на лапето,и липсата горе дясно? Как би изрязал ?Колко често,при проекти,работиш с изображения за боклука?
Darth_Vader

#25 niki michailov

niki michailov

hate matters

• Артисти
  • ПипПипПипПипПип
  • 2205 Мнения:
  • Точки:6

Публикувано: 27 May 2010, 17:52

Публикувано изображение

сорса

(има една зона вдясно дето на фоновете беше зле но в PSDто е изчистено)

Забележка - при други цветове на косата горния групнат леер се слага на color вместо на screen за да се изчисти color fringing-а
Ако ще си ги мериме, най-големия е онзи който е инфектиран...

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители