Прехвърляне към съдържание

Снимка

Избор на машина

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Петков

Петков

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 623 Мнения:
  • Точки:0
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 25 January 2011, 18:43

Е ти си си направил разчета, остава да решиш интел ли искаш или амд :) Аз не бих коментирал тъй като съм пристрастен
Публикувано изображение

#2 ayanakiev

ayanakiev

Стар?!?

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 702 Мнения:

Публикувано: 25 January 2011, 22:54

Стоене :) за интел и амд - спорове колкото искаш :) и аз няма да вземам страна - макар че съм ползвал и 2те марки - в момента ползвам само едната... :)

погледни реално... за 5-600 - кво 3Д :) не си заслужава подобен ъпгрейд според мене - по-добре изчакай...

другото което е - хубаво си си нагласил рама - ама ако правилно разбирам този сайт -
http://www.techwarel...-black-edition/

Total Processor-to-System Bandwidth: Up to 37.3GB/s total bandwidth [Up to 21.3 GB/s memory bandwidth (DDR3-1333) + 16.0GB/s (HT3)
Up to 33.1GB/s total bandwidth [Up to 17.1 GB/s memory bandwidth (DDR2-1066) + 16.0GB/s (HT3)

за този процесор - няма дъно, което да държи DDR3 рам на 1600...

та - може аз да бъркам, може сайта да е объркан - ама такива самостоятелни ъпгрейди - добре си провери инфото - да не останеш с части, които не са съвместими една с друга :)

иначе за съвет - потърси инфо за Intel® Core™2 Quad Processor Q****** / по-старите процесори от тази серия в момента са доста ниски като цени...
Не сме народ, не сме народ, а мърша,/ хора, дето нищо не щат да вършат./ Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!/ "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас./ И не знаем, не можеме, не щеме/ да работим за себе си със време./ Само знаем и можеме, и щеме един други злобно да се ядеме.../ Помежду си лихи, буйни, топорни,/ пред други сме тихи, мирни, покорни.../ Все нас тъпчат кой отдето завърне,/ щот сме туткун, щото не сме кадърни.../Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -/ а всякому мерамът е развала...
Не сме народ! Не сме народ, а мърша, пак ще кажа и с това ще да свърша. П.Р. Славейков

#3 Max_Oxx

Max_Oxx

Стар вълк

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 659 Мнения:
  • Точки:7

Публикувано: 03 February 2011, 03:18

Ами мога с радост да кажа че имах клиенти тея дни и посъбрах някой друг лев отгоре и сега вече Intel-а е ясен , въпроса е дали да е i5 последно поколение, или i7 старо само че немога да намеря никъде информация за интела и иновациите и за съравнования, нещо google ма събаря в мерака да науча повече ...

#4 ayanakiev

ayanakiev

Стар?!?

• Потребители
  • ПипПипПип
  • 702 Мнения:

Публикувано: 03 February 2011, 10:06

аз лично мога да кажа добри думи за i7-860 и за i7-920. Дъната са ми ASUS, проблеми не съм имал с процесорите и производителността :)
пп - даже не съм клоквал :)
пп2 - имай предвид, че тея 2та горе дето ти споменах са с различен socket
Не сме народ, не сме народ, а мърша,/ хора, дето нищо не щат да вършат./ Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!/ "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас./ И не знаем, не можеме, не щеме/ да работим за себе си със време./ Само знаем и можеме, и щеме един други злобно да се ядеме.../ Помежду си лихи, буйни, топорни,/ пред други сме тихи, мирни, покорни.../ Все нас тъпчат кой отдето завърне,/ щот сме туткун, щото не сме кадърни.../Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -/ а всякому мерамът е развала...
Не сме народ! Не сме народ, а мърша, пак ще кажа и с това ще да свърша. П.Р. Славейков

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители