Прехвърляне към съдържание

Снимка
* * * - - 3 Гласове

Какво бихте искали да има в сайта?

• Please log in to reply
114 replies to this topic

#51 Valcho

Valcho

Нов

• Потребители
  • 76 Мнения:
  • Точки:2
  • Новини:0
  • Уроци:0

Публикувано: 19 August 2006, 01:45

Със всеки урок, преводача или пича, който е написал урока да качва PSDто на урока. Доста ще се улеснят нещата и не мисля, че ще има злоупотреби.

#52 bubsss

bubsss

homo codes

• Администратори
  • ПипПипПипПипПип
  • 2546 Мнения:
  • Точки:0

Публикувано: 19 August 2006, 12:51

Добра идея но това не зависи от мен, а от хората превеждащи уроци ;)

bubsss | Apple България

1 терапевт = 1024 гигапевта

#53 burja

burja

Ще се пенсионирам във форума

• VIP
  • ПипПипПип
  • 517 Мнения:
  • Точки:4

Публикувано: 19 August 2006, 17:33

сега ако може да го обясните на разбираем език, че аз поне не го схванах кво ще е по добре.

#54 bubsss

bubsss

homo codes

• Администратори
  • ПипПипПипПипПип
  • 2546 Мнения:

Публикувано: 19 August 2006, 17:37

Към самия урок да се дава и PSD файла по който е правен урока ;)

bubsss | Apple България

#55 burja

burja

• VIP
  • ПипПипПип
  • 517 Мнения:

Публикувано: 19 August 2006, 17:38

е това става само при авторските не и при преведените. А при авторските има и дата кога е пуснат урока. http://www.photoshop...tyle_emoticons/default/2.gif

#56 bubsss

bubsss

homo codes

• Администратори
  • ПипПипПипПипПип
  • 2546 Мнения:

Публикувано: 19 August 2006, 18:44

Е да само при авторските :)

bubsss | Apple България

#57 Valcho

Valcho

Нов

• Потребители
  • 76 Мнения:

Публикувано: 20 August 2006, 11:08

А защо не и при преведените ? Преди да преведеш урока го изпълняваш, виждаш дали е труден или не (по своя преценка) и даваш своя резултат... Не е ли така по-добре ? Хем преводача е научил нещо, хем има и PSD, за да се види нагледно кое как е направено...

#58 burja

burja

• VIP
  • ПипПипПип
  • 517 Мнения:

Публикувано: 20 August 2006, 11:34

че то ПСД-то ти показва само слоевете, маските промени в цветовете и др.,но не как да ги направиш. Ако не вярваш мога веднага да ти дам едно да пробваш. В тоя смисъл за особена помощ не става,но все пак нищо толкова не струва да се прибвя към урока.

#59 bubsss

bubsss

homo codes

• Администратори
  • ПипПипПипПипПип
  • 2546 Мнения:

Публикувано: 20 August 2006, 12:50

А защо не и при преведените ? Преди да преведеш урока го изпълняваш, виждаш дали е труден или не (по своя преценка) и даваш своя резултат... Не е ли така по-добре ? Хем преводача е научил нещо, хем има и PSD, за да се види нагледно кое как е направено...

Знаеш ли колко време отнема само да преведеш даден урок и колко да го преведеш пък и изпълниш? Затова който иска да слага PSD-та, който не иска да не слага.

bubsss | Apple България

#60 Valcho

Valcho

Нов

• Потребители
  • 76 Мнения:

Публикувано: 20 August 2006, 13:51

Лично аз съм превеждал към 50-60 урока и много добре знам кой колко отнема.. Идеята е, че ще е полезно. Щом не я приемаш - кучето си лае, кервана си върви :]

#61 burja

burja

• VIP
  • ПипПипПип
  • 517 Мнения:

Публикувано: 20 August 2006, 14:23

Лично аз съм превеждал към 50-60 урока и много добре знам кой колко отнема.. Идеята е, че ще е полезно. Щом не я приемаш - кучето си лае, кервана си върви :]

a aз питам пак какво ще ти помогне толкова тоя фаил.. А и бъбс е приел идеята щом казва, които иска да го прави.Може да ти се струва частично, но я е приел.

#62 bubsss

bubsss

homo codes

• Администратори
  • ПипПипПипПипПип
  • 2546 Мнения:

Публикувано: 20 August 2006, 14:30

Идеята я приемам, но ти се опитах да кажа, че няма да го правя задължително да е слагането на PSD-та ;) Немога да задължа никой да го прави, но който сложи и PSD-та няма да ги махам :)

bubsss | Apple България

#63 bubsss

bubsss

homo codes

• Администратори
  • ПипПипПипПипПип
  • 2546 Мнения:

Публикувано: 26 August 2006, 19:44

Вече има котегория реднери в сайта. Всеки може да качи своя реднер, както и да се наслади на качените от други хора. Дано ви хареса нововъведението :D

bubsss | Apple България

#64 [PoD]MaTRiX

[PoD]MaTRiX

Мартин Маринов

• VIP
  • ПипПипПипПипПип
  • 1268 Мнения:
  • Точки:58

Публикувано: 26 August 2006, 19:59

Да ни е честита и аз си качих моите вече следва бубс да ги одобри,но тъй като опвечето са ми с лошо качество не очаквам и да ги видя http://www.photoshop...tyle_emoticons/default/6.gif

marinov.biz - Блог & портфолио

#65 _DeXteR_

_DeXteR_

Потребител

• Потребители
  • Пип
  • 119 Мнения:
  • Точки:1

Публикувано: 26 August 2006, 20:06

Kатегория -> Манипулаця

#66 nunjacko

nunjacko

Сюприйм ФЪН

• VIP
  • ПипПип
  • 448 Мнения:

Публикувано: 26 August 2006, 22:56

MaTRiX' date='Aug 26 2006, 08:59 PM' post='7327']Да ни е честита и аз си качих моите вече следва бубс да ги одобри,но тъй като опвечето са ми с лошо качество не очаквам и да ги видя http://www.photoshop...tyle_emoticons/default/6.gif

Нали няма да се счита за неколегиално ако качам рендъри от други сайтове.
Нямам в предвид да го правя постоянно,но поне тези които са ми харесали и които съм си изтеглил за мен ?

#67 Ledenata

Ledenata

Уникат

• Потребители
  • Пип
  • 223 Мнения:
  • Точки:112

Публикувано: 27 August 2006, 13:19

Със всеки урок, преводача или пича, който е написал урока да качва PSDто на урока. Доста ще се улеснят нещата и не мисля, че ще има злоупотреби.

Valcho, на много от уроците е безсмислено да се дава фотошопския файл. И дори с такъв файл към урока, пак не се изключват злоупотребите.
И не, че съм се засегнала особено от думите ти, но не само пичовете превеждат и пишат уроци - половината от уроците на сайта са от мацки ;)

Мога да направя урок за това,как се правят видео уроци с линк към безплатна програма за целта.Правил съм такъв но нямаше къде да го ъплоудна.Все пак мисля че е много по-лесно да научиш нещо ако го гледаш нато на филм с глас на Български.
Дали е осъществимо?
Много би било яко да сме първия сайт в БГ с видео уроци :)

Аз съм ПРОТИВ видеоуроците по много причини. Но съм ЗА да пуснеш урок как се правят видеоуроци ;)

#68 maqpen4eva

maqpen4eva

Maya The Bee

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 4063 Мнения:
  • Точки:230

Публикувано: 27 August 2006, 13:58

Това е малко трудна работа - превода най-често се прави по картинките от урока (да не говорим колко уроци има без илюстрации) и за да се направи PSD, преводача може да даде само собствена версия (тоест да направи урока) , а тя доста често е различна от тази на Автора, по ред причини, това е от моя личен опит, но идеята е чудесна и аз мисля, че по-напредналите, биха могли да допълват вече готовите уроци (с мнения във форума, след самия урок) като добавят такива файлове и резултати от своите опити, както и различни идеи, за това как може да се реализира даден урок в различни вариации
Публикувано изображение

#69 maqpen4eva

maqpen4eva

Maya The Bee

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 4063 Мнения:

Публикувано: 27 August 2006, 17:11

Аз имам следния Въпрос: Възможно ли е да прегледате уроците и да ги преразпределите някак, защото категорята "Ефекти" е огромна в сравнеие с "Основни техники" и "Фоторетуш" и някои от уроците според мен не са си на мястото. И да се направи някакъв план - да не се търсят само интересни уроци, а да се направят малко уроци за използването на основните инструменти и вместо да провеждаме индивидуално обучение в темата "помощ с уроците" - само да се дава линк към съответния урок в сайта
Публикувано изображение

#70 Ledenata

Ledenata

Уникат

• Потребители
  • Пип
  • 223 Мнения:
  • Точки:112

Публикувано: 27 August 2006, 18:29

Аз имам следния Въпрос: Възможно ли е да прегледате уроците и да ги преразпределите някак, защото категорята "Ефекти" е огромна в сравнеие с "Основни техники" и "Фоторетуш" и някои от уроците според мен не са си на мястото. И да се направи някакъв план - да не се търсят само интересни уроци, а да се направят малко уроци за използването на основните инструменти и вместо да провеждаме индивидуално обучение в темата "помощ с уроците" - само да се дава линк към съответния урок в сайта

Лично аз не знам какви уроци точно се отнасят към категорията "Фоторетуш" и затова е възможно да съм сложила доста уроци в "Ефекти", които не са за там.
Ако искаш да превеждаш уроци за основни техники, ще ти дам линкове, но повечето потребители превеждат само това, което им е интересно, защото на сила не става. Аз не мога да седна да превеждам или да правя урок за нещо, което не ме грабва. Съжалявам. Предполагам, че по тази причина липсват уроци за абсолютно начинаещи - на никой не му се занимава да ги направи или преведе :)

#71 maqpen4eva

maqpen4eva

Maya The Bee

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 4063 Мнения:

Публикувано: 27 August 2006, 19:43

Това може би ще е полезно някой да ни го разясни - според мен би трябвало да са тези свързани с корекция ( гладка кожа, смяна на цвета на очи , коса, стесняване на нос, избелване на зъби, добавяне на тен, грим....и подобни, дори и някои техники които се прилагат на снимки, за изостряне на изображението, за общо изсветляване/потъмняване/ Аз не твърдя че точно ти си ги сбъркала, а и който и да е - не поставям въпроса по този начин - стореното сторено - дали можем да го поправим - това ми е мисълта и да не го допускаме, за да има баланс и бърза ориентация, не съм и експерт, това е мое предположение само.Аз бих опитала - няма да ми навреди да повторя "класа" на начинаещите, но сама не се наемам да правя уроци - дай ми линкове, ще ги прегледам и ако идеята се стори добра на Админ-а, ще се ангажирам

А ти Лично - би било престъпление да се занимаваш с такива уроци - едва ли има по-ангажиран и по-полезен човек от теб (нека да ме извинят всички останали, не искам да степенувам хората тук по важност), аз лично ти се възхищавам на таланта и енергията и понякога от възторг съм го споделяла след някой урок преведен от теб - мен ме затрудняват някои уроци и губя много време с тях защото съм несигурна, колебя се....бих била по-продуктивна с по-лесните уроци, а от такива има нужда, защото от тях трябва да се започне
Публикувано изображение

#72 X-Rout

X-Rout

PurePwnage BG

• VIP
  • Пип
  • 223 Мнения:

Публикувано: 27 August 2006, 20:01

Един потребител от чата предложи да се сложи "Търсене по трудност на урока" ако можеш Боби направи го ;).

#73 maqpen4eva

maqpen4eva

Maya The Bee

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 4063 Мнения:

Публикувано: 27 August 2006, 20:16

Мен и това ме затруднява - аз не мога да преценя каква трудност да им сложа - специално за "моите" уроци , ориентира трудност е субективен - все още имам колебания - ако съдя по своя опит (и много тук сигурно ще се съгласят) аз като начинаеща се хващах с "интересни" уроци, а те са трудни, когато не знаеш основните техники, но ако са обяснени с всички подробности и подкрепени с много илюстрации - може да се справи и начинаещ - е точно оттук идват и колебанията ми и не мога да реша как да определя трудността и в крайна сметка я определям според това доколко мен ме е затруднил урока...кажете си мнението и по тази точка ако може http://www.photoshop...tyle_emoticons/default/fight.gif http://www.photoshop...tyle_emoticons/default/6.gif
Публикувано изображение

#74 bubsss

bubsss

homo codes

• Администратори
  • ПипПипПипПипПип
  • 2546 Мнения:

Публикувано: 27 August 2006, 20:58

Търсене по трудност е предложено отдавна, но не съм го направил защото малко хора оценяват уроците и така се обезсмисля донякъде такова търсене. Колкото до категориите мисля скоро да ги преорганизирам. За да са по лесни и разбираеми но още мисля как точно да бъдат. Може да дадете вашите идеи за това ако искате ;)

bubsss | Apple България

#75 nunjacko

nunjacko

Сюприйм ФЪН

• VIP
  • ПипПип
  • 448 Мнения:

Публикувано: 27 August 2006, 21:16